ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Grzegorz Basiak - RSS

Grzegorz Basiak

e-mail
tel. 607 988 338
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

+ Więcej


Należy do:

W dniach od 16 do 18 kwietnia obradował w Warszawie IV Kongres partii Zieloni. W jego trakcie delegatki i delegaci z całego kraju dyskutowali na temat aktualnej sytuacji politycznej, strategii partii, a także przyjęli szereg uchwał programowych i dokonali wyboru nowych władz. Ze względu na żałobę narodową w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, Kongres miał charakter zamknięty.


Zieloni 2004 są dziś jedyną partią w Polsce konsekwentnie realizującą postulat parytetu płci. 6 lat temu zapożyczyliśmy parytet od siostrzanych partii z Europy Zachodniej. Polskim, i nie tylko polskim Zielonym na wszystkich szczeblach przewodniczą zawsze dwie osoby: kobieta i mężczyzna. Wszystkie organy kolegialne partii składają się z parzystej liczby osób i są obsadzane w połowie przez kobiety i mężczyzn.


Alicja Tysiąc wygrała, ale dyskurs publiczny nie zmieni się szybko. Ksiądz Gancarczyk powtarza, że opublikowałby ponownie takie artykuły, jakie ukazały się w „Gościu Niedzielnym”. Strona pozwana zapowiada apelację - na gorąco wyrok w sprawie Alicji Tysiąc komentują Małgorzata Tkacz-Janik i Grzegorz Basiak.


Spotkamy się 3. i 4. września na krakowskim Kazimierzu (Plac Wolnica).


Środowisko - Prawo - Praca - Edukacja - Europa


Animal rights in the European Union - 30.09.2005 till 07.10.2005 in Brandenburg


Poszukujemy osób uczciwych, pomysłowych, ambitnych do współorganizowania kampanii, rozdawania ulotek, organizowania i udziału w akcjach ulicznych, jeżdżenia na rowerach itd.


Najważniejsze zagadnienia programu politycznego Zielonych 2004


Szanowny Panie Burmistrzu!
Zieloni 2004 stanowczo sprzeciwiają się uroczystościom zaplanowanym w Myślenicach 16 – 17 lipca 2005 roku, organizowanym przez Obóz Narodowo - Radykalny, upamiętniającym wydarzenia z 1936 roku, których inicjatorem był Adam Doboszyński. Obchody rocznicy „Najazdu na Myślenice” mają na celu propagowanie postaw nacjonalistycznych i antysemickich, co jest niedopuszczalne w państwie prawa i demokracji.


Uważamy, że antysemityzm należy potępiać zwłaszcza wtedy, gdy głoszą go nasi współobywatele. Przemilczanie nie jest sposobem w jaki wolne społeczeństwo radzi sobie z upiorami własnej historii. Z uznaniem przyjmujemy działania Wspólnoty Myślenice, która podjęła aktywne działania w obronie honoru miasta. Popieramy je w całej rozciągłości.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,390,457 Unikalnych wizyt