ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Ewa Sufin-Jacquemart - RSS

Ewa Sufin-Jacquemart

e-mail
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Prezeska Fundacji Strefa Zieleni, członkini koła warszawskiego Partii Zieloni. Socjolożka, programistka komputerowa, ekspertka od metod organizacji i dyplomatka.

Od 2003 roku konsultantka ds. CSR i zrównoważonego rozwoju.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Dodatkowe informacje

Prezeska Fundacji Strefa Zieleni, członkini koła warszawskiego Partii Zieloni. Socjolożka, programistka komputerowa, ekspertka od metod organizacji i dyplomatka. Od 2003 roku konsultantka ds. CSR i zrównoważonego rozwoju.
Czym jest Chevron i jaką działalność prowadzi w Polsce Rafał Betlejewski pytał Ewę Sufin-Jacquemart z Fundacji Strefa Zieloni, Emila Jabłońskiego, sołtysa Żurawlowa, Grażyna Bukowska, rzeczniczka Chevronu w Polsce. O wolnym rynku w audycji Między innymi Betlejewski mówił prof. dr hab. Jan Jakub Michałek z Uniwersytetu Warszawskiego.


- Zmiany klimatyczne są bardzo poważnym problemem – to największe wyzwanie, z jakim świat kiedykolwiek się zmagał. Podniesienie poziomu wód w ocenach jest realnym problemem, który nie jest w perspektywie tysięcy lat. Już pod koniec obecnego wieku może podnieść się nawet o 5 metrów. To oznacza, że Polska także ucierpiałaby z tego powodu – powiedziała w PR24 Ewa Sufin - Jacquemart z Fundacji Strefa Zieleni i Partii Zieloni.


Przewodnicząca zgromadzenia Ewa Sufin-Jacquemart z Partii Zieloni podkreśliła, że marsz ma charakter pokojowy. Manifestujący mają transparenty z hasłami: Ogrzejcie swoje głowy, nie klimat", "Nie dla zmian klimatu", "Sprawiedliwość i pozytywna energia dla wszystkich", skandują: "Zmieńcie system, a nie klimat!". Na czele pochodu niosą dmuchany globus.


Z Ewą Sufin-Jacquemart z warszawskich Zielonych, jedną z członkiń komitetu uchwałodawczego Stop Podwyżkom Cen Biletów, rozmawia Agata Czarnacka


- Ponowna decyzja wojewody to lekceważenie jednoznacznej woli społeczności lokalnej wyrażonej w referendum i pogwałcenie zasad demokratycznego państwa prawa, które ma zabezpieczać udział obywateli w podejmowaniu decyzji - mówi Ewa Sufin-Jacquemart z partii Zieloni.


Święto drzewa: Ewa Podolska, Ewa Sufin-Jacquemart ( Partia Zieloni, Strefa Zieleni ) i Jacek Bożek ( Partia Zieloni, Klub Gaja )


Pikieta "Solidarni z Żurawlowem" odbyła się 15 lipca 2013 r. pod Ministerstwem Środowiska w Warszawie. Rolnicy z Żurawlowa od 5 tygodni walczą z amerykańską globalną firmą wydobywczą Chevron wspieraną przez Ministerstwo Środowiska,rząd i władze samorządowe.


Audycja z cyklu ,,Święto drzewa''. Ewa Podolska, Jacek Bożek ( szef Klubu Gaja, Partia Zieloni ) oraz Ewa Sufin-Jacquemart ( Partia Zieloni, Strefa Zieleni )


- Nie spodziewałam się, że ktoś będzie miał odwagę wprowadzić w Polsce do kin film „Promised Land” – mówi wprost Ewa Sufin-Jacquemart z partii Zieloni 2004. Jej zdaniem porusza on kwestie, „które są w naszych mediach systematycznie zamiatane pod dywan”.


Zieleń w mieście: ile mają mieć do powiedzenia mieszkańcy ? Ewa Podolska rozmawia z Jackiem Bożkiem ( Partia Zieloni 2004 ), Ewą Sufin-Jacquemart ( Partia Zieloni 2004 ), Anna Świdzińską i Romanem Fierfasem


Ewa Sufin-Jacquemart z Zielonych, jedna z nielicznych polityczek przybyłych na miejsce protestu, tłumaczyła, że możliwość zawarcia związku partnerskiego to podstawowe prawo wszystkich par. „Nie tylko homoseksualnych! - wskazywała. - Także heteroseksualnych. Kiedy byłam konsulką w Luksemburgu widziałam bardzo dużo naszych par heteroseksualnych, które wchodziły w związki partnerskie.''
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,096 Unikalnych wizyt