ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Ewa Koś - RSS

Ewa Koś

e-mail
Strona www
Strona www 2
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Jestem jedną z Was. Dla nas wszystkich ważne jest, abyśmy żyli godnie, bezpiecznie, w przyjaznym otoczeniu. Do tego niezbędna jest wrażliwość społeczna, wiedza o świecie i procesach gospodarczych, a także dbałość o nasze otoczenie.

Od lat angażuję się w działania pozarządowe na rzecz poprawy jakości życia obywateli i obywatelek naszego regionu. Potrzeba jednak działań samorządowych, by móc realizować cele społeczne.

Poprawmy jakość naszego życia razem budując spójną strategię dla przyszłości, bezpieczeństwa socjalnego i bezpieczeństwa energetycznego.

• Bezpieczny dom i praca – to nasz wspólny cel. Wspierajmy budownictwo komunalne, zapewnijmy równe szanse dla każdej rodziny i twórzmy miejsca pracy.
• Bezpieczeństwo energetyczne – to nasza wspólna troska. Każdy dom musi być ciepły, a każdą rodzinę musi być stać na opłacenie rachunków.
Czyste środowisko – to nasz wspólny obowiązek. Gospodarujmy rozsądnie odpadami i dbajmy o czyste powietrze

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

20/03/2014
Media: KW Zieloni
Dorota Oyedemi, radna miejska, do niedawna w szeregach centroprawicowego Klubu Radnych Razem dla Kołobrzegu, będzie reprezentować Zielonych 2004. We wtorek o swojej kandydaturze mówiła dziennikarzom. Podczas spotkania przed ratuszem towarzyszyli jej Ewa Koś radna sejmiku województwa, pierwsza na liście Zielonych w naszym okręgu i Juliusz Adel z koszalińskich Zielonych.


Koś zapewnia, że ma gotowy program, który będzie realizować z działaczami Zielonych z innych europejskich krajów. - Współpracujemy z Zielonymi w europarlamencie. Jest to czwarta grupa w europarlamencie, która cały czas ma jednoznaczny program. Ten program mówi o przyjaznym środowisku i ludziach zadowolonych ze swojego życia. Niekoniecznie mówią oni o rosnącym produkcie krajowym brutto, ale o rosnącym samozadowoleniu w życiu - dodała Koś.


- Potwierdzam, że będę "jedynką" na liście Partii Zielonych, która startuje w koalicji z Partią Kobiet - mówi Ewa Koś, radna sejmiku województwa. Co ciekawe w pierwszej trójce na liście "Zielonych" będzie jeszcze jedna pani, mieszkanka naszego regionu. Rozmowy toczą się z Arabellą Wojtasiewicz i Wiesława Osikowską z Partii Kobiet ze Świnoujścia.


- Zapłaciłam ogromną cenę za swoje sukcesy zawodowe, odbiło się to na moich relacjach rodzinnych. Nie odradzam jednak kobietom podejmowania działań na tym polu, szczególnie tworzenia własnych firm. Decyzje, które podejmujemy, powinny jednak uwzględniać nie tylko siebie, ale także rodzinę - mówiła Ewa Koś, która od 12 lat prowadzi własną firmę.


– Ekologia, to często słowo wytrych. Używane jest bez zastanowienia, a co istotniejsze, bez zrozumienia przez różnego rodzaju polityków dla ich własnych celów – mówi Ewa Koś z partii Zieoni. – A przecież ekologia sprowadza się do jednego – dobrego zdrowia, tak dzieci, które przychodzą na świat, jak i ich rodziców.


- Radni PO i PSL utrącili wszystkie nasze wnioski - mówi Ewa Koś z partii Zieloni, przewodnicząca zespołu kontrolującego Zamek. - Wniosek może być tylko jeden - tak Zamek, jak i zarząd województwa mają coś do ukrycia i stąd ten strach. - Wnioskowaliśmy również o kontrolę w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie, gdzie trwa już długi czas konflikt miedzy pracownikami a dyrekcją szpitala, gdzie odchodzą lekarze, a ludzie nie chcę się leczyć. Chcieliśmy też być mediatorem w tym sporze i próbować załagodzić konflikt, bo dzieje się to ze stratą dla pacjentów. Niestety i tym razem nasz wniosek o kontrolę został utracony. Zarząd województwa widocznie bardzo boi się, aby jakieś fakty nie ujrzały światła dziennego.


Moim zdaniem odpowiedź jest prosta - to była dyrektorka szkoły w Policach, pani Beata Golisowicz, która nie może pogodzić się z odejściem ze stanowiska dyrektorskiego po dziesięciu latach pracy na nim - pisze w liście do redakcji Ewa Kos, radna sejmiku.


Zakończyła się kontrola Zamku Książąt Pomorskich, którą przeprowadzili radni komisji rewizyjnej pod przewodnictwem Ewy Koś (Zieloni). Kontrola trwała od sierpnia 2012 r. i była kilka razy przedłużana. Kontrola wykazała za to, że niegospodarne było zorganizowanie Balu Zamkowego 2012 r. - To był niewypał, który przyniósł ok. 200 tys. zł strat - liczy Ewa Koś z partii Zieloni. - Impreza ta nie spełnia oczekiwań misji statutowej jednostki i należy ją uznać za szkodzącą wizerunkowi instytucji.


- Ta sytuacja w Przelewicach bardzo mnie martwi, podobnie jak w Rościnie i Miedzyniu. Jeżeli ktoś ewidentnie łamie prawo, to powinniśmy mieć narzędzia, aby go ukarać. Państwo, jako włodarze naszego województwa, traktujecie właścicieli tych ferm jako inwestorów. Prowadzicie z nimi negocjacje, a przy ewidentnym łamaniu prawa tak być nie powinno – tłumaczyła Ewa Koś, radna sejmiku, z partii Zieloni.


Ewa Koś, radna Sejmiku Zachodniopomorskiego, partia Zieloni oraz Magdalena Kasznia ze Stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska o Bezwarunkowym Dochodzie Podstawowym.


EWA KOŚ, ZIELONI, SEJMIK WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO: - Minister środowiska powinien zmienić rozporządzenie, powinien uznać norkę amerykańska za gatunek inwazyjny, to by zablokowało powstawanie nowych ferm tego typu.


Zdaniem Ewy Koś, radnej z Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z Partii Zieloni, gigantyczne skandynawskie jednostki powinny pływać po Morzu Północnym, ale i tak wpływają do Bałtyku i odławiają mniejsze ryby, które są pokarmem dla dorszy. Przez to zdaniem rybaków dorsza nie ma w ogóle, a jeżeli już się jakiegoś złowi, to wygląda jak kupa łusek i ości. Polski rybak woli więc siedzieć w porcie. Nie zamierza konkurować z Duńczykami, przy których polskie łódki wyglądają jak kajak.


Władysława Diakuna oczyszczono z zarzutów.Sprawa potoczy się dalej do najwyższej instancji, a tymczasem osoba burmistrza już została napiętnowana infamią - napisali w liście do redakcji Ewa Koś i Robert Sucharzewski z Partii Zieloni.


Ryby nie mają szans! Szczecińscy Zieloni do ministra w obronie dorsza Partia domaga się wprowadzenia zakazu poławiania ryb na Bałtyku przez potężne kutry - paszowce.


Pismo, podpisane przez Ewę Koś, radną Sejmiku Zachodniopomorskiego, przewodniczącą szczecińskiego koła Partii Zieloni oraz Roberta Sucharzewskiego, przewodniczącego szczecińskiego koła Partii Zieloni trafi do Ministerstwa Środowiska
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,272,401 Unikalnych wizyt