ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Ewa Charkiewicz - RSS

Ewa Charkiewicz

e-mail
Wikipedia
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Transdyscyplinarna badaczka naukowa, inicjatorka Think Tanku Feministycznego oraz Lewicowej Sieci Feministycznej Rozgwiazda. Członkini Rady Krajowej Zielonych.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Polecane strony:

http://www.ekologiasztuka.pl/
http://rozgwiazda.org.pl/
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru "Zielonych Wiadomości", które tym razem biorą pod lupę energetykę - temat ważny w obliczu planów budowy elektrowni jądrowej przez rząd Donalda Tuska. W licznych wywiadach i artykułach przybliża rzeczywiste koszty i zagrożenia wynikające z eksploatacji elektrowni atomowych.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Jak wynika z badań, 10,6% klientów pomocy społecznej otrzymuje pomoc w wysokości niższej od tej, do której są uprawnieni, a 8,6% nie otrzymało jej wcale.


Mieszkania komunalne i ochrona zdrowia, pomysły na przyjazny transport i politykę kulturalną, rozmowy o założeniach budżetowych na 2011 rok i o tym, jak budować miasto przyjazne rodzicom i dzieciom... Zapraszamy do lektury wyborczego numeru "Zielonych Wiadomości" (warszawskich)!


Zieloni uczestniczyli w proteście pod ambasadą Iranu w Warszawie przeciwko ukamienowaniu Sakineh Mohammadi Ashtiani skazanej na karę śmierci. Warszawska pikieta była częścią międzynarodowego protestu "100 miast przeciwko kamienowaniu".


Zapraszamy do lektury specjalnego wydania "Zielonych Wiadomości" przygotowanego z okazji EuroPride przez Beatę Nowak i Adama Ostolskiego. Związki partnerskie i parytety, mniejszości narodowe i budżet partycypacyjny, hidżab i religia w szkołach - to tylko niektóre z tematów numeru.


Wśród pięciu analizowanych programów polityków i ich partii, najwyżej w Zielonym Indeksie sytuuje się Grzegorz Napieralski, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który uzyskał 78 punktów na 200 możliwych. Na ostatnim miejscu znalazł się Bronisław Komorowski z wynikiem 127 punktów na minusie. Wyniki poszczególnych kandydatów pokazują, jak bardzo polityka w Polsce odbiega od głównego nurtu nowoczesnego, europejskiego myślenia o demokracji i zrównoważonym rozwoju.


„Polska 2030” podsumowuje 20 lat transformacji, zawiera diagnozę i wytyczne do rozwoju Polski na następne dwudziestolecie. Ta strategia nie jest nowa i z całą pewnością nie jest zielona, gdyż przyspiesza rozwój gospodarczy kosztem rozwoju społecznego i ochrony środowiska.


Zdaniem Zielonych kandydaci ubiegający się o urząd Prezydenta RP unikają merytorycznej debaty. Dotychczas żaden z nich nie przedstawił spójnego programu, w którym odniósłby się do najważniejszych kwestii, jakimi żyje polskie społeczeństwo. Dlatego Zieloni sprawdzają programy kandydatów na prezydenta według specjalnie przygotowanego zestawu pytań. Do 15 czerwca Zieloni przedstawią ranking kandydatów zbudowany według wyników analizy wykonanej przy pomocy zielonego indeksu.


W dniach od 16 do 18 kwietnia obradował w Warszawie IV Kongres partii Zieloni. W jego trakcie delegatki i delegaci z całego kraju dyskutowali na temat aktualnej sytuacji politycznej, strategii partii, a także przyjęli szereg uchwał programowych i dokonali wyboru nowych władz. Ze względu na żałobę narodową w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, Kongres miał charakter zamknięty.


We wtorek 7 listopada o godz. 17.00 REDakcja "Krytyki Politycznej" zaprasza na debatę o perspektywach polityki alterglobalistycznej. W debacie wezmą udział: Ewa Charkiewicz, Przemysław Sadura i Przemysław Wielgosz, spotkanie poprowadzi Adam Ostolski.


Obywatelski Komitet Strajkowy Le Madame zaprasza na spotkanie pt. Czy francuscy studenci bronią polskiego hydraulika? - środa 29 marca, godz. 18.30.
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,055 Unikalnych wizyt