ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie wyborcze « Eurowybory 2009 - RSS

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wesprzyj finansowo kampanię wyborczą Zielonych 2004

Kandydatki i kandydaci Zielonych na liście CentroLewicy

Okręg nr 1 pomorskie
1. Szwed Dariusz (przewodniczący Zielonych 2004)
4. Masny Magdalena (Zieloni)

Okręg nr 2 kujawsko-pomorskie
2. Zamojski Karol (Zieloni)

Okręg nr 3 warmińsko-mazurskie i podlaskie
4. Hass Zbigniew Marek (Zieloni)
5. Tobolska Katarzyna (Zieloni)
9. Makowski Błażej (rekomendowany przez Zielonych)

Okręg nr 4 Warszawa
3. Grzybek Agnieszka (przewodnicząca Zielonych 2004)
8. Legierski Krystian (Zieloni)

Okręg nr 5 Mazowsze
6. Jagiełło Elżbieta (Zieloni)

Okręg nr 6 łódzkie
1. Środa Magdalena (rekomendowana przez Zielonych)
10. Desperak Izabela Barbara (rekomendowana przez Zielonych)

Okręg nr 7 wielkopolskie
3. Sołtysiak Aleksandra Marta (Zieloni)
8. Stępień Mirosława Dorota (Zieloni)

Okręg nr 8 lubelskie
2. Rudaś-Grodzka Monika Świętosława (rekomendowana przez Zielonych)
9. Kłosowski Wojciech (Zieloni)

Okręg nr 9 podkarpackie
7. Wilk Marzena Małgorzata (Zieloni)
10. Kozek Bartłomiej Józef (Zieloni)

Okręg 10 małopolskie
5. Skowron Karolina (Zieloni)

Okręg nr 11 śląskie
3. Paca Monika Maria (Zieloni)
6. Banot Aleksandra Ewa (rekomendowana przez Zielonych)
9. Kołodziejczyk Adrian Paweł (Zieloni)

Okręg nr 12 dolnośląskie i opolskie
3. Słodczyk Krystyna (Zieloni)
10. Gawlik Radosław (Zieloni)

Okręg nr 13 zachodniopomorskie i lubuskie
3. Koś Ewa Izabela (Zieloni)
7. Jankowska Karolina (Zieloni)
8. Fularz Adam Jan (Zieloni)

Sztab wyborczy

wiceszefowa sztabu Porozumienia dla Przyszłości, członkini zespołu strategicznego
Magda Mosiewicz
e-mail
strona www

szefowa sztabu prof. Magdaleny Środy
Małgorzata Tkacz-Janik
e-mail
tel.:609 677 874
strona www

biuro prasowe Zielonych
Anna Czerwińska
e-mail
tel.: (22) 371-40-56

członek zespołu strategicznego
Adam Ostolski
e-mail
tel. 510 521 752

członkini zespołu ds. obsługi kandydatek i kandydatów PdP
Anna Majchrzycka
e-mail | e-mail 2
tel.: 605 093 338

szef sztabu internetowego PdP
Bartłomiej Kozek
e-mail
tel.: 793 355 695

Pełnomocnik Finansowy Funduszu Wyborczego
Jakub Grabiec
e-mail
kom.: 0-501-233-917 tel.: (0-22) 394-83-15

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim


European Election Campaign

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO 2009


To nie projekt lewicowy poniósł w wyborach do Parlamentu Europejskiego klęskę, tylko socjaldemokratyczny establishment. Lewicowi wyborcy w wielu krajach postawili na Zielonych i ekologów, którzy awansowali do rangi czwartej siły politycznej w Unii


W imieniu Zielonych 2004 pragniemy gorąco i serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy w dniu wczorajszym oddali swój głos na Zielonych, głosując na listę nr 7. Dziękujemy tym wszystkim, którzy uwierzyli, że Unia potrzebuje zmiany i że to Zieloni są tą siłą, która najlepiej wyraża europejskie marzenie - napisali we wspólnym oswiadczeniu Agnieszka Grzybek i Dariusz Szwed, przewodniczący partii.


CentroLewica na Pomorzu zaprasza na konferencję prasową 5. czerwca 2009 z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Zapraszamy o godzinie 14.00 na stację Szybkiej Kolei Miejskiej "Gdańsk - Politechnika". W konferencji udział wezmą Dariusz Szwed, lider listy CentroLewicy (lista numer 7) na Pomorzu, przewodniczacy Zielonych 2004; Jolanta Banach, była posłanka, przewodnicząca SDPL na Pomorzu oraz kandydaci i kandydatki CentroLewicy do Parlamentu Europejskiego.


Komisja Europejska pod przewodnictwem Jose Manuela Barroso jest chyba najgorszą w dziejach tej instytucji. Polityka, którą prowadził Barroso, przyczyniła się do kryzysów finansowego i gospodarczego, nie potrafiła sprostać wyzwaniom, które powstały w ich wyniku. Nieustannie przedkładano w niej interesy nieograniczonego handlu i wielkiego biznesu nad kwestie związane z ochroną środowiska, politykę społeczną i interesy ludzi. Dlatego Zieloni apelują o zablokowanie nominacji Barroso na następną kadencję.


Zielony Nowy Ład oznacza: Europę solidarną, która może zagwarantować swych obywatelom i obywatelkom wysoką jakość życia opartą na trwałym rozwoju gospodarczym, społecznym i ekologicznym; Europę prawdziwie demokratyczną, która działa na rzecz swych obywateli i obywatelek, a nie wyłącznie na rzecz wąskich interesów przemysłu; Europę, która działa na rzecz zielonej przyszłości.


Dziś w Unii to Zieloni są siłą, która najlepiej wyraża europejskie marzenie. Wielokrotnie pokazali, że potrafią negocjować i zawierać kompromisy potrzebne do tego, by europejski projekt posuwał się do przodu. Ale nie boją się zajmować bezkompromisowego stanowiska wówczas, kiedy podstawowe wolności są zagrożone. Kilka miesięcy temu z zazdrością przyglądaliśmy się Amerykankom i Amerykanom, którzy mogli uczestniczyć w kampanii Baracka Obamy. Dziś także my mamy szansę oddać głos na zmianę. Nie zmarnujmy jej. Głosujmy na Nowy Zielony Ład - zaapelowali do wyborczyń i wyborców Agnieszka Grzybek i Dariusz Szwed, przewodniczący Zielonych.


100 energooszczędnych świetlówek rozdali dziś na Orunii Dolnej kandydaci CentroLewicy do Parlamentu Europejskiego. Akcja miała na celu wskazanie na wagę zmian klimatycznych oraz potrzebę i możliwości oszczędzania energii. Mniejsze zużycie energii to mniejsze emisje gazów cieplarnianych a zatem możliwość ograniczenia najbardziej katastrofalnych zmian klimatu. W Polsce zużywamy nadal bardzo dużo energii i dlatego chcemy uświadomić ludziom, że oszczędzanie wszystkim się opłaci.


Dariusz Szwed to jeden z czterech polityków kandydujących do Europarlamentu, który odpowiedział na pytania dotyczące ochrony środowiska przesłane przez WWF.


Aleksandra Banot, kandydatka Zielonych na posłankę do Parlamentu Europejskiego (lista nr 7 KKW PdP CentroLewica PD - SDPL - Zieloni 2004), weźmie udział w debacie europejskiej poświęconej polityce społecznej UE, organizowanej z udziałem kandydatów z innych komitetów. Zapraszamy 3 czerwca (środa), godz. 18.00, Miejski Dom Kultury w Skoczowie.


Na wczorajszej konferencji prasowej z udziałem Kathalijne Buitenweg, posłanki do parlamentu Europejskiego (Grupa Zielonych/ Wolny Sojusz Europejski), która zajmowała się m.in. ostatnią dyrektywą antydyskryminacyjną PE, Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Zielonych 2004, przedstawiła postulaty równościowe Zielonych oraz zaapelowała do wszystkich kandydatów i kandydatek w wyborach do Parlamentu Europejskiego o podpisanie zobowiązania do działania na rzecz równości kobiet i mężczyzn na forum UE i w kraju.


Dariusz Szwed ,lider listy Centrolewicy (PD+SdPL+Zieloni) wziął udział w debacie pomorskich "jedynek" dotyczącej wyborów do Parlamentu Europejskiego.


Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego miały miejsce 1.06.2009 r. w Cieszynie, w czasie debaty pt. Jaką Europę budować?, KKW PdP CentroLewica, reprezentowany przez dr Aleksandrę Ewę Banot (rekomendacja Zielonych 2004), zdobyłby 8,64% głosów i zająłby 3. miejsce: po PO (dr Jan Olbrycht – 49, 38%) i PiS (prof. Michał Seweryński – 20,98%). Aleksandra Banot wyprzedziła kandydata PSL-u, Mariana Ormańca, i SLD-UP, Arkadiusza Trzaskalika. Libertas (Radosław Sławomirski) oraz PR (Władysław Motyka) zdobyli marginalne poparcie.


Spośród 99 kandydatek i kandydatów startujących na Pomorzu do Parlamentu Europejskiego Partia Kobiet udzieliła poparcia tylko jednej osobie. Wbrew oczekiwaniom nie jest to kobieta. To Dariusz Szwed , przewodniczący Zielonych 2004, lider listy Centrolewicy na Pomorzu.


Aleksandra Banot, kandydatka Zielonych na posłankę do Parlamentu Europejskiego (lista nr 7 KKW PdP CentroLewica PD - SDPL - Zieloni 2004), weźmie udział w debacie poświęconej przyszłości Europy organizowanej z udziałem kandydatów z innych komitetów. Zapraszamy 1 czerwca (poniedziałek), godz. 15.30, Dom Narodowy w Cieszynie.


Agnieszka Grzybek, przewodnicząca partii Zieloni 2004, i Krystian Legierski, warszawscy kandydaci Zielonych do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 4 Warszawa (Lista nr 7 CentroLewica), zaapelowali o działania ze strony państwa mające na celu upowszechnienie edukacji przedszkolnej, zgodnie ze standardami Unii Europejskiej. Dziś do swoich pomysłów przekonywali mieszkańców Warszawy, rodziców z dziećmi, których zaprosili na przejażdżkę starym, zabytkowym tramwajem.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,274 Unikalnych wizyt