ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Inne Tematy « Europride2010 - RSS


Witamy na stronie informującej nt. udziału europejskich Partii Zielonych w Europride 2010 w Warszawie - 9-18 lipca 2010r.

Welcome to our website about participation of European Green Parties in Europride 2010 in Warsaw - 9-18 of July 2010.

Kontakt/contact

Małgorzata Tkacz-Janik
napisz mail
tel. 609 677 874
strona www

Krystian Legierski
strona www

Agnieszka Grzybek
napisz mail
strona www

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim

Ważne adresy:
Sekretarz i członek zarządu Partii Zieloni 2004 Bogumił Kolmasiak ocenił w oświadczeniu przekazanym we wtorek PAP, że decyzja polityków PO, PiS, Solidarnej Polski i PSL o zdjęciu z porządku obrad dyskusji o związkach partnerskich to "mydlenie oczu wyborcom i brak szacunku dla wieloletniej pracy obywateli i organizacji pozarządowych, domagających się ustawy". "Podpieranie się rzekomą niekonstytucyjnością projektów Ruchu Palikota i SLD, formułowaną przez część środowiska prawniczego, nie może być podstawą do zablokowania debaty" - dodał.


Potrzeba autorytetu czy hierarchii nie są w ludziach naturalne. Wynikają w dużym stopniu z dominującego modelu męskości. Wiąże się z nim oparta na bezwzględnej rywalizacji gospodarka. - mówi Adam Ostolski w rozmowie z Adamem Leszczyńskim.


Krystian Legierski wyraził nadzieję, że w nowej kadencji Sejmu uda się załatwić pilną - jak ocenił - sprawę dla par, które żyją w związkach pozamałżeńskich.


Krystian Legierski zdobył już doświadczenie polityczne – od roku zasiada w Radzie Warszawy. Jest jednym z najbardziej pracowitych radnych, członkiem aż sześciu komisji. Osiem lat temu otworzył modny, szczególnie wśród mniejszości seksualnych, klub Le Madame. Jednak władzom miasta (prezydentem Warszawy był wówczas Lech Kaczyński, potem tę funkcję pełnili dwaj inni politycy związani z PiS) od początku się nie podobało, że tego typu przybytek działa w budynku komunalnym. Zaczęły się prawne przepychanki, które zakończyły się eksmisją.


My jako geje i lesbijki nie potrafimy docenić tego, że mamy jakiegoś partnera na scenie politycznej, owszem, ten partner nie jest świetny, wspaniały, ale jednak ten partner, jako jedyna partia, konsekwentnie od 10 lat popiera nasze postulaty. Potrzeba dużo samozaparcia, determinacji, żeby te sprawy pchać do przodu, żeby je lobbować, medialne wystąpienia nie wystarczą. Nie wierzę, że Janusz Palikot, jeżeli zostanie posłem, będzie biegał za posłami i posłankami w naszych sprawach"


Na spotkanie z Grupą Inicjatywną ds. związków partnerskich stawiła się jednak Beata Maciejewska z Zielonych 2004, Radomir Szumełda, kandydat Platformy Obywatelskiej w okręgu gdyńskim oraz kandydat Ruchu Palikota, Tomasz Richert. "Niestety polityka nie pozwoliła na merytoryczną dyskusję na temat związków partnerskich" - ubolewa Krystian Legierski, członek Grupy Inicjatywnej oraz "czwórka" na warszawskiej liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


- Jak widzę ceremonie państwowe i widzę w jednym szeregu prezydenta, ministrów i biskupów i myślę, że coś jest nie tak. Ktoś, kto nie jest obeznany ze strukturą państwa świeckiego, może mieć wrażenie, że władza kościelna i państwowa to jest to samo - mówił Krystian Legierski.


- Jeden z naszych postulatów odnosi się do edukacji na temat homoseksualizmu. Programy polskich szkół wciąż nie akcentują tego, że różnorodność jest pozytywną wartością, że nie trzeba traktować jej jako zagrożenia. Chcemy także wprowadzić do kodeksu karnego przepisy przewidujące sankcje za nawoływanie do agresji wobec osób homoseksualnych. Bo dziś nienawistne wypowiedzi są praktycznie bezkarne - mówił Krystian Legierski.


Nasz warszawski kandydat w rozmowach z Kingą Dunin, Michałem Pirogiem i Maciejem Nowakiem. Kiknij, by zobaczyć wszystkie!


Beata Maciejewska z ruchu Zieloni 2004, kandydatka SLD. - Z punktu widzenia praw człowieka to są naprawdę ważne problemy dotyczące życia wielu ludzi. Skoro rozmawiamy o drogach, to powinniśmy także dyskutować na temat związków partnerskich. Tymczasem te sprawy są niewygodne i spychane na dalszy plan, podobnie jak prawa kobiet.


Krystian Legierski z Zielonych 2004 wyraził nadzieję, że w przyszłej kadencji Sejmu uda się uchwalić ustawę o związkach partnerskich.


I kolejna sprawa: edukacja. Byłoby fajnie, jeżeli mogę użyć takiego kolokwialnego, radosnego sformułowania, gdyby polski system edukacji otwierał młodych ludzi na różnorodność. Tymczasem my dzisiaj mamy podręczniki dopuszczone przez MEN, które szkolą młodzież do niechęci, a nawet nienawiści wobec osób homoseksualnych.


Świeckie państwo to dla nas państwo tolerancji i akceptacji dla różnorodności światopoglądowej, w którym wszystkie obywatelki i obywatele, niezależnie od wyznawanego systemu wartości, wiary oraz osoby niewierzące, mają równe prawa i szanse funkcjonowania w przestrzeni publicznej.


Odnoszę wrażenie, że Polacy są przekonani, iż tylko własne, prywatne mieszkanie jest bezpiecznym wariantem, a wszystkie inne formy mieszkania są niepewne. Tymczasem rynek mieszkaniowy można zmienić - Krystian Legierski odpowiada na pytania internautów.


Ochrona środowiska i zwłaszcza energetyka w oparciu o źródła odnawialne, kwestia GMO, transport: żeby postawić na kolej, żeby w bardziej zielony sposób transportować po Polsce różne dobra, kwestie społeczne: mieszkalnictwo, temat, który podczas kilku miesięcy mojej obecności w Radzie Miasta nabrał rangi bardzo ważnej.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,381,888 Unikalnych wizyt