ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Emilia Walczak - RSS

Emilia Walczak

e-mail
blog
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Z wykształcenia kulturoznawczyni, z powołania aktywistka społeczna. Przewodnicząca koła bydgoskiego Zielonych 2004.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Polecane strony:

www.feminoteka.pl
www.federa.org.pl
Czekam na sponsorów, którzy wyłożą w Polsce pieniądze na mainstreamowy film o homoseksualistach / homoseksualistkach - mówi Małgorzata Tkacz-Janik w sondzie Emilii Walczak.


„Historyjki”, uzupełniając ten dotyczący polskiego ubóstwa i sposobów walki z nim wykład, czynią książkę jeszcze bardziej przystępną i wiarygodną.


W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Kobiet bydgoskie koło partii Zieloni 2004 pragnie zwrócić uwagę mieszkanek i mieszkańców Bydgoszczy na temat nierówności między kobietami i mężczyznami w naszym mieście oraz zaapelować do prezydenta i Rady Miasta Bydgoszczy o pilne podjęcie działań zmierzających do poprawienia tej sytuacji.


Dzień 6 grudnia A.D. 2010 był nie tylko doroczną okazją do pastowania butów pod Mikołaja. Był też dniem, kiedy dwie Polki, Ewa Tomaszewicz i Małgorzata Rawińska, wzięły podniebny ślub na pokładzie samolotu linii SAS, podczas lotu ze Sztokholmu do Newark. - pisze Emilia Walczak.


W wyborach samorządowych Zieloni wystawili 56 kandydatów i kandydatek w całym kraju. Zebrali łącznie 33 712 głosów i zdobyli 5 mandatów, co oznacza, że aż 10% naszych kandydatów i kandydatek zdobyło mandat. Wyniki poszczególnych osób prezentujemy poniżej.


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


Obserwuję kwestię wyborów samorządowych od dawna, od frontu i zza kulis, i wszędzie widzę poklepujących się po plecach facetów, każdy każdemu coś załatwia w zamian za coś, i tak wzajemnie się adorują w kółko - Emilia Walczak w rozmowie z Joanną Szwedą.


Polityka kulturalna miasta musi być otwarta, różnorodna i równo traktować wszystkie środowiska - mówi Emilia Walczak, przewodnicząca bydgoskich Zielonych i kandydatka do Rady Miasta.


W sobotę 4 września 2010 r. w bydgoskim klubie Eljazz odbyło się spotkanie założycielskie bydgoskiego koła Zielonych 2004.


List otwarty w nawiązaniu do podjętej w ubiegłym tygodniu decyzji radnych z Gminy Lniano, mówiącej o usunięciu dziewięciu lip rosnących w alei chronionej prawem, na trasie Lniano–Tleń (tzw. Alei Lipowej Prawem Chronionej).


Ten „jakiś stupor” bardzo łatwo odszyfrować – to symbol zastanego, trudnego do ruszenia, polskiego status quo. „Magmy”, jak określiłaby owo status quo Agnieszka Graff.


Część toruńskiej grupy Partii Zielonych 2004 postanowiła się odłączyć i stworzyć własną, lokalną ekipę z Bydgoszczy.


Członkini koła bydgoskiego Zielonych Emilia Walczak (Pracownia Kultury Współczesnej) oraz sympatyk Zielonych Paweł Fischer-Kotowski (Stowarzyszenie Lambda Bydgoszcz) byli jednymi z organizatorów Bydgoskich Dni Różnorodności 2010 (14-17 maja). W związku z tym otrzymali list ze słowami poparcia od dr. Gerharda Schick z niemieckich Zielonych, deputowanego Bundestagu.


8 marca 2010 w Klubie Artystycznym Eljazz odbyła się debata "Równość praw = równość szans? Czyli po co bydgoszczankom i bydgoszczanom feminizm", z udziałem: Grażyny Ciemniak (posłanki na Sejm RP), Marii Gałęski (Partia Kobiet) oraz Emilii Walczak (Zieloni 2004). Co z niej wynika, co napisały lokalne gazety?


W czwartek 28 stycznia 2010 w Klubie Artystycznym Eljazz w Bydgoszczy odbyła się debata: „Jaka będzie polityka z parytetem? O równościowej kulturze politycznej”, z udziałem Zielonych i ich sympatyków / sympatyczek.
Strona 1 z 2 1 2 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,273,491 Unikalnych wizyt