ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/24
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Elżbieta Hołoweńko - RSS

Elżbieta Hołoweńko

e-mail
blog
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Plastyczka, Zielona feministka, od grudnia 2010 przewodnicząca warszawskiego koła Zielonych do 06-11-2013.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Warszawskie koło Partii Zieloni, będące częścią Inicjatywy Obywatelskiej Stop Podwyżkom Cen Biletów ZTM, domaga się jak najszybszego wprowadzenia pod obrady Rady Miasta obywatelskiego projektu uchwały przywracającego ceny biletów z 2012 roku. Projekt powinien być rozpatrywany wspólnie z ogłoszoną w miniony czwartek przez Ratusz propozycją nowej taryfy cen biletów komunikacji miejskiej, przewidującą tańsze bilety dla osób uprawnionych do Karty Warszawiaka, czyli płacących podatki w stolicy.


Warszawscy Zieloni sprzeciwiają się planom przekształcenia Szpitala Grochowskiego w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Apelujemy do radnych m.st. Warszawy o to, aby na czwartkowej sesji zagłosowali przeciwko uchwale w tej sprawie.


Teraz do burmistrza Bemowa napisali przewodniczący warszawskiego koła partii Zieloni Elżbieta Hołoweńko i Marek Matczak. Podkreślają, że standard kontenerów jest zbyt niski, żeby można było w nich mieszkać, dodatkowo są bardzo kosztowne w utrzymaniu. "Jedyną możliwą metodą ogrzewania jest prąd, za który opłaty w zimie mogą przekraczać tysiąc złotych miesięcznie. Z doświadczeń w innych tego typu osiedlach wynika, że bardzo poważnym problemem jest zła wentylacja pomieszczeń. Użytkowanie lokalu powoduje powstawanie groźnych pleśni i grzybów, które powodują alergie i choroby przewlekłe".


Warszawscy Zieloni wyrażają głębokie zdumienie postępowaniem władz miasta w związku z konsultacjami w sprawie nowego regulaminu dotyczącego utrzymania czystości na terenie m.st. Warszawy. Ogłoszenie daty konsultacji w terminie 28 grudnia, z datą ich zakończenia ustaloną na 4 stycznia nowego roku, oznacza faktyczną próbę uniknięcia konsultacji w sprawie o dużym znaczeniu dla codziennego życia i domowych budżetów warszawianek i warszawiaków. Domagamy się przedłużenia terminu konsultacji, tak aby wszystkie zainteresowane osoby i organizacje mogły wziąć w nich udział.


We wtorek 10 grudnia w Zielonym Centrum Marszałkowska 1 odbyła się debata poświęcona problemowi przemocy. Data nie była przypadkowa, w tym samym dniu kończyła się tegoroczna edycja 16-stu Dni Przeciwdziałania Przemocy ze względu na Płeć. W dyskusji udział wzięli: psychoterapeutka Hanna Samson, współtwórczyni ruchu „Mam dość!” Zofia Ragankiewicz oraz publicysta Sergio de Arana. Rozmowę poprowadziła Elżbieta Hołoweńko, przewodnicząca warszawskiego koła Zielonych i malarka. Debacie towarzyszyła wystawa jej prac poświęconych przemocy domowej.


O zdanie na temat tej sprawy zapytaliśmy uczestniczkę niedzielnego protestu Elę Hołoweńko, przewodniczącą warszawskiego koła partii politycznej Zieloni 2004


Przewodniczącą koła została po raz trzeci Elżbieta Hołoweńko, artystka malarka, ilustratorka, działaczka ruchów kobiecych (jej prace można obejrzeć tutaj). Nowym przewodniczącym został Marek Matczak, poeta i działacz społeczny (jego wiersze można znaleźć na blogu Skrzypnięta Szafa). W zarządzie koła zasiadać będą również: Marta Krawczyk i Piotr Kozak. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!


Dzień Nauczyciela wypada w tym roku w niedzielę. I bardzo dobrze. Tylko w ten sposób nauczyciele mogą zrealizować zapisaną w ustawie możliwość świętowania dnia wolnego. W szkole nie świętuje się już od wielu lat. Nie ma czego świętować.


Zapraszamy na dyskusję o sytuacji drobnego handlu w Warszawie. Punktem wyjścia będzie brutalne wyrzucanie kupców z podziemi w pobliżu Dworca Centralnego.


Warszawskie koło partii Zieloni zaapelowało do Komendanta Stołecznego Policji Mirosława Schosslera o zbadanie, czy policja nie przekroczyła swoich uprawnień, asystując przy eksmisji na bruk niepełnosprawnej lokatorki z mieszkania w centrum Warszawy. Jednocześnie zwróciło się z prośbą do przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Tomasza Sybilskiego o zwołanie specjalnego posiedzenia komisji i zbadanie, czy policja nie przekracza uprawnień podczas dokonywanych eksmisji.


W poniedziałkowe popołudnie 3 września odbyła się w Zielonym Centrum Marszałkowska 1 debata poświęcona polityce lokalowo-kulturalnej miasta. Wzięli w niej udział właściciele warszawskich lokali: Dorota Grochulska (Na Lato, 1500m2), Igor Konefał (PKP Warszawa Powiśle), Michał Borkiewicz (Plac Zabaw, Plan B, Powiększenie, Miasto Cypel), Krystian Legierski (M25, Sklep z kanapkami) oraz Dorota Tałajko (Salon Gier). Władze miasta reprezentował wicedyrektor gabinetu prezydent m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak oraz Marcin Wojdat z Centrum Komunikacji Społecznej, debatę prowadziła przewodnicząca Zielonych Agnieszka Grzybek.


Warszawskie Koło Partii Zielonych z niepokojem obserwuje eskalację konfliktu wokół lokali handlowych w tunelach pod Dworcem Centralnym. Szczególnie mocno protestujemy przeciwko bezprawnemu traktowaniu kupców i nierespektowaniu ich podstawowych praw obywatelskich. Mimo,że działania prawne są w toku, spółka łamie prawo a policja nie reaguje. Za niesprawiedliwe i niegodne uważamy takie praktyki jak: nagłe 400-procentowe podwyżki, odłączanie instalacji elektrycznej oraz wodnej, bezprawne zajęcie mienia, stronnicze zachowanie policji. Godne potępienia są praktyki jak szantaż, zastraszanie i brak dialogu.


Zapraszamy do obejrzenia z relacji pikiety pod Ministerstwem Sprawiedliwości ws. sprzeciwu ministra Gowina wobec podpisania Konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet.
GALERIA NA BLOGU ZIELONA WARSZAWA


Partia Zieloni zaapelowała do rządu o jak najszybszą ratyfikację konwencji Rady Europy w sprawie zapobiegania i zwalczania przemocy domowej. Wprowadzenie przepisów konwencji do polskiego porządku prawnego pozwoli zapewnić skuteczniejszą ochronę, ponieważ zawiera ona rozwiązania, których brakuje w polskiej ustawie o przeciwdziałaniu przemocy domowej.


Na walnym zebraniu 11 stycznia koło warszawskie wybrało nowe władze. Przewodniczącymi koła zostali: Elżbieta Hołoweńko i Przemysław Wiśniewski. W skład zarządu weszli również: Jakub Grabiec (skarbnik), Bogumił Kolmasiak (sekretarz) i Katarzyna Dmochowska.
Strona 1 z 2 1 2 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,272,888 Unikalnych wizyt