ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Kampanie i Tematy « Edukacja - RSS

Kampania partii Zielonych mająca na celu walkę o świecką, wolną od dyskryminacji i dostępną dla wszystkich edukację.

Education campaign of the Poland's Green PartyUchwała programowa: Edukacja jest prawem, nie towarem. Priorytety Zielonych w polityce edukacyjnej

koordynatorki/koordynatorzy

Tomasz Kitliński
strona www
e-mail
Moim zdaniem odpowiedź jest prosta - to była dyrektorka szkoły w Policach, pani Beata Golisowicz, która nie może pogodzić się z odejściem ze stanowiska dyrektorskiego po dziesięciu latach pracy na nim - pisze w liście do redakcji Ewa Kos, radna sejmiku.


Radna Małgorzata Tkacz-Janik z partii Zieloni, związana m.in. ze środowiskami kobiecymi, wskazała, że gdy w wielu instytucjach – także w rządzie oraz w zarządach spółek – przybywa kobiet, w śląskim samorządzie ich ubywa. - Trudne decyzje zapadają zazwyczaj kosztem tych mniej reprezentowanych (...). Nie dyskutuję ze zmianą polityczną, ale mówię o mechanizmie, który jest w Polsce stosowany - powiedziała radna, według której odwołanie jedynej kobiety z regionalnego zarządu potwierdza, że dobrym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie parytetów lub kwot w tym zakresie, by wzmocnić reprezentację kobiet.


Jesteśmy nauczycielami. Jesteśmy rodzicami. Jesteśmy obywatelami państwa polskiego. W sobotnie południe wyszliśmy na warszawskie ulice. Na Wiejską, przed ministerstwo edukacji, przed kancelarię premiera. Nie po to, aby walczyć o nauczycielskie przywileje, nie o nauczycielskie pensje i urlopy. Wyszliśmy zaprotestować przeciwko sytuacji w polskiej szkole. Nie zgadzamy się na ustawiczne obniżanie jakości oświaty motywowane wyłącznie fałszywymi oszczędnościami.


Beata Kubica z Partii Zieloni podkreśla, że przedwczesne macierzyństwo oznacza problemy na wielu płaszczyznach. - Przede wszystkim to praktycznie zawsze ogromnie komplikuje życie tym dziewczynkom i ich rodzinom - mówi. - Po drugie, bardzo często taka młodociana matka już na całe lata pozostaje osobą, która nie odnajdzie się na rynku pracy i będzie liczyła na wsparcie pomocy społecznej, na zasiłki itd. Czyli de facto będzie utrzymywana przez nas, podatników - mówi.


Staraniem zielonej radnej Beaty Kubicy, Opole uhonorowało pamięć Leo Baecka, wieloletniego rabina opolskiej synagogi


Referendum w sprawie sześciolatków i wprowadzenia obowiązku organizacji przez państwo referendum w sprawie, w której zbierze się milion podpisów, chce nietypowa koalicja młodych Polaków. Od szefowej partii Zieloni Agnieszki Grzybek po Przemysława Holochera, honorowego prezesa Obozu Narodowo-Radykalnego.


Wiele osób ma kłopot z segregacją, bo nie rozróżnia tworzyw, które wyrzuca do pojemników. Problemy są też w przypadku odpadów składających się z kilku materiałów, na przykład opakowania po lekach z plastiku i folii aluminiowej. - Pozbywając się takich rzeczy, mieszkańcy postępują intuicyjnie i wyrzucają je do żółtego pojemnika. Z jednej strony to wina słabej edukacji ekologicznej, a z drugiej - fatalnej kampanii informacyjnej ratusza - komentuje Krystyna Słodczyk, członkini Partii Zieloni, biolog i ekolog z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.


- To właśnie wielodzietne rodziny mają największe problemy finansowe. Warto więc im pomóc, a taki program nie tylko daje zniżki, ale też wyrównuje szanse edukacyjne poprzez wprowadzenie bezpłatnych korepetycji czy tworzy w mieście przyjazny klimat dla rodzin - przekonuje Beata Kubica z Partii Zieloni.


W sobotę Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych będą rozmawiać o Europie dla ludzi. Tematykę Kongresu Europa Społeczna zdominują kwestie dóbr publicznych – zdrowia i edukacji – ale istotne będzie też spojrzenie na zachodzące w Unii Europejskiej procesy integracji i zaciskania pasa oraz na kwestie naszych praw w coraz bardziej scyfryzowanym, zinformatyzowanym i zinternetyzowanym świecie. - pisze Bartłomiej Kozek, publicysta "Zielonych Wiadomości".


- Najbardziej dumny jestem z ustawy o ochronie zwierząt. Nareszcie są one traktowane jako element naszego życia społecznego - mówi Jacek Bożek szef Klubu Gaja i członek Partii Zieloni.


Monika Paca z Partii Zieloni i ze Stowarzyszenia dla Szopienic podkreśla, że władze Katowic wreszcie na poważnie powinny zabrać się za rewitalizację dzielnicy. - Ciągle mówi się tylko o inwestycjach w centrum. Szopienice tymczasem leżą odłogiem. Urzędnicy woleli pozbyć się tutejszej szkoły, zamiast pomyśleć, w jaki sposób jej gmach mógłby być zagospodarowany - kwituje społeczniczka.


- Chcemy zastanowić się nad tym, jak może wyglądać solidarność oparta nie tylko na sprzeciwie czy oburzeniu, lecz przede wszystkim na pewnej wizji wspólnego dobra zarówno na poziomie lokalnym, krajowymi, jak i europejskim - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni.


- To idea, która narodziła się we Francji. Przypominamy nią, że woda jest ważna dla podtrzymania życia, ale i dla jego jakości. Ja wchodzę prawie do każdej rzeki, nad którą jestem, bo to prawdziwa radość. Dlatego serdecznie zapraszam do europejskiego wydarzenia 14 lipca, punktualnie o godz. 15. W całej Europie będziemy wtedy wchodzić do różnych rzek – opowiadał w audycji "Do południa" Jacek Bożek, założyciel Klubu Gaja i członek Partii Zieloni.


"Jestem przekonany, że zapadnie decyzja o tym, aby ubój rytualny był w Polsce zakazany. Jeżeli będzie inna, to będziemy tutaj częściej. Będziemy wykorzystywali wszystkie kanały, aby tak było. Nie odpuścimy, bo to są tysiące zwierząt" - mówił Jacek Bożek z Klubu Gaja i członek Partii Zieloni.


– Czy w Krakowie będziemy mieć czyste powietrze, zależy od każdego z nas – mówi Małgorzata Małochleb, koordynatorka projektu z Polskiej Zielonej Sieci i członkini Partii Zieloni – Nie tylko dorośli, ale dzieci i młodzież również mają na nie wpływ. Codzienne decyzje komunikacyjne w wyraźny sposób przyczyniają się do jakości powietrza. Z badań wiemy, że udział zanieczyszczeń komunikacyjnych w zależności od rodzaju niebezpiecznych substancji, stanowi od 13% do 52% - dodaje koordynatorka projektu „Czyste powietrze dla Krakowa”.
Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,642,892 Unikalnych wizyt