ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Dariusz Szwed - RSS

Dariusz Szwed

e-mail
blog
Strona www
Strona www 2
YouTube
Wikipedia
Facebook
Flickr
Nasza Klasa
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

W latach 2004-2011 parytetowo wraz z Małgorzatą Tkacz-Janik, jeden z dwojga przewodniczących partii Zielonych 2004, były delegat partii w Europejskiej Partii Zielonych, współpracownik Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim, przewodniczący Rady Programowej Zielonego Instytutu.

Strona Wikipedii - Wolnej encyklopedii: Dariusz Szwed.

Zostań zwolenniczką/zwolennikiem zielonego polityka na stronie Facebook: Dariusz Szwed.

Blog polityka partii Zielonych 2004

Strona MySpace: Dariusz Szwed.

More about Dariusz Szwed
in English.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Polecane strony:

Centrum Strategii Europejskiej - demosEUROPA www.demoseuropa.eu
Europejska Partia Zielonych - www.europeangreens.eu
Fundacja im. Heinricha Bölla - www.boell.pl
Green European Foundation - www.gef.eu
Instytut Energetyki Odnawialnej - www.ieo.pl
Instytut na rzecz Ekorozwoju - www.ine-isd.org.pl
Parlament Europejski - www.europarl.europa.eu
Sejm RP - www.sejm.gov.pl
Zieloni w Parlamencie Europejskim - www.greens-efa.eu
Zielony Instytut - www.zielonyinstytut.pl

Dodatkowe informacje

Do pobrania zdjęcia Dariusza Szweda:
Karne cło nałożone przez UE na panele słoneczne z Chin oznacza podcięcie skrzydeł rozwijającej się branży solarnej w Polsce, która w ponad 90 proc. opiera się na panelach sprowadzanych z Chin - uważa Dariusz Szwed z Partii Zieloni.


- W jednym tygodniu premier Tusk mówi, że jest zdeterminowany, by budować elektrownię jądrową. Chwilę później opowiada się za łupkami. Tracimy czas, który powinniśmy spożytkować na modernizację sieci energetycznych i inwestycje w zieloną energię, bo inaczej grozi nam gospodarcza katastrofa - ostrzega Dariusz Szwed z Partii Zieloni.


"Energetyka jądrowa jest niekorzystna przede wszystkim z powodów ekonomicznych" - powiedział IAR uczestniczący w manifestacji Dariusz Szwed z Partii Zielonych. Elektrownia jądrowa, która do nas trafi, w całości będzie pochodziła z zagranicy" - argumentuje rozmówca IAR. Jego zdaniem, wiadomo, że będziemy musieli za nią komuś zapłacić, zamiast wykorzystać te pieniądze na przykład na inwestycje w odnawialne źródła energii. "Gdybyśmy pieniądze wydali u siebie, napędzały by one naszą gospodarkę" - dodaje Dariusz Szwed.


Dariusz Szwed: Polityka klimatyczna się opłaca. Wywiady Dariusz Szwed w rozmowie z Martą Polkowską: Powódź jest wynikiem zaniedbań polityki klimatycznej.


Janusz Korwin-Mikke (Kongres Nowej Prawicy) i Dariusz Szwed (Partia Zieloni) o Zielonej Energii w Polsat Biznes


- My tu jesteśmy nie tylko palaczami marihuany, jesteśmy promotorami nowej, zielonej gospodarki, opartej na konopiach. To setki nowych miejsc pracy i źródła odnawialnej energii - przekonuje Dariusz Szwed z Zielonych 2004.


Rząd blokując ustawę o energii odnawialnej, stoi po stronie koncernów energetycznych, a nie konsumentów, którzy mogliby dzięki niej mieć tańszy prąd - uważa Dariusz Szwed z Partii Zielonych. Nowe prawo mogłoby umożliwić produkcję i sprzedaż energii przez obywateli, a tym samym doprowadzić do zwiększenia konkurencji i obniżenia cen za prąd.


Dariusz Szwed z Partii Zieloni, podkreślał, iż Niemcy są jednym z liderów w produkcji energii właśnie z elektrowni wiatrowych czy kolektorów słonecznych. - Skoro Polska praktycznie nie odbiega warunkami klimatycznymi od naszych zachodnich sąsiadów, to dlaczego u nas nie możemy korzystać z dobrodziejstw zielonej energii? - pytał. - Niemcy, Hiszpania, Włochy, czy też Francja – to są potentaci w produkcji ekologicznej energii. - Na szczęście w Elblągu wiele się mówi o źródłach energii odnawialnej – przyznał ekonomista – Niestety, obecne warunki prawne i brak przychylności władzy sprawia, że ludzie nie są przekonani do ekologicznych rozwiązań.


Nie możemy być hipokrytami - oczekiwać od obywatelek i obywateli, że będą sobie ufali i na tej bazie tworzyli otwarte równościowe społeczeństwo, jeśli cała ich energia idzie w indywidualne strategie, których stawką jest rywalizacja o ograniczone i coraz bardziej kurczące się zasoby – uważają działacze partii Zieloni.


Zielono mi: Dyskusja o prawie do wody. Ewa Podolska w rozmowie z Jackiem Bożkiem, szefem Klubu Gaja i członkiem Partii Zieloni oraz z Dariuszem Szwedem z politykiem Partii Zieloni i członkiem Zielonego Instytutu.


- Wracamy do źródeł – przypomniał Dariusz Szwed z fundacji „Zielony Instytut” i Partii Zielonych – przypomnę, że wiatraki funkcjonowały przez setki lat wykorzystując energię słońca. Rozmówca zwrócił uwagę na duże możliwości Polski w tym zakresie: - Jesteśmy krajem o ogromnym potencjale odnawialnych źródeł energii – podkreślił.


- Wysokie koszty zabijają przemysł jądrowy na świecie. Nawet atomowa Francja odchodzi stopniowo od energetyki jądrowej. Koszty budowanej obecnie w nadmorskim Flamanville jądrówki wzrosły już 2,5-krotnie - ripostuje Dariusz Szwed z partii Zieloni 2004.


– Dla mnie niezrozumiałe są głosy polskich eurodeputowanych przeciwko propozycji Komisji. To tylko wzmacnia konserwatywnych polityków, broniących monopoli firm energetycznych. Przecież zgodziliśmy się - wszystkie kraje UE - że stopniowo odchodzimy od paliw kopalnych, budujemy zieloną i innowacyjną gospodarkę niskowęglową. Uzgodniliśmy nawet wspólne cele na 2020 rok – 3x20. I Komisja Europejska musi mieć możliwość prowadzenia działań, które doprowadzą do realizacji tych politycznych celów – mówi Dariusz Szwed z Zielonych, którzy są już jedyną partią popierającą działania komisarz Hedegaard.


Zdaniem przedstawicieli organizacji ekologicznych prywatyzacja zasobów wodnych jest realnym zagrożeniem dla państw członkowskich. – W wielu krajach Europy Zachodniej ten problem już się pojawił – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dariusz Szwed z Rady Krajowej Partii Zieloni. – Dobrym przykładem jest Berlin, gdzie kilka lat temu doszło do prywatyzacji przedsiębiorstwa komunalnego, które dostarczało wodę i odbierało ścieki. Aktualnie w stolicy Niemiec trwa proces rekomunalizacji, czyli objęcia tego przedsiębiorstwa ponownie zarządem publicznym.


Europejska inicjatywa obywatelska „Prawo do wody” chce zapobiec prywatyzacji zasobów wodnych w Europie. Według jej inicjatorów, proces ten negatywnie wpływa na jakość wody, ale i podnosi jej cenę. W wielu krajach Europy Zachodniej ten problem już się pojawił – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Dariusz Szwed z Rady Krajowej Partii Zieloni.
Strona 1 z 25 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,510,054 Unikalnych wizyt