ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Bogumił Kolmasiak - RSS

Bogumił Kolmasiak

e-mail
tel. 888193767
blog
Strona www
YouTube
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Ur. 1987. Abolwent socjologii na SGGW, student stosunków międzynarodowych na UW. Od 2003 roku działał w organizacjach politycznych i pozarządowych (Młode Centrum, Forum Liberalne). Prowadzi portal Polska Liberalna, twórca cyklu debat "Spotkania liberałów". Poglądy socjalliberalne - wolność i równość to dwie wartości, które powinny się uzupełniać.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Polecane strony:

Blog - www.bogumilkolmasiak.blogspot.com

Apelujemy do Pana Premiera o powołanie ekspertki na stanowisko pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Wielokrotnie krytycznie odnosiłyśmy się do działalności min. Elżbiet Radziszewskiej, która źle sprawowała swą funkcję w rządzie.


Ministerstwa broni też bloger Tokfm.pl Bogumił Kolmasiak z Zielonych: - A ja się nie oburzam, więcej, cieszę się i kibicuję. W takim resorcie jak MSW są potrzebni sensowni młodzi ludzie, również dlatego, że nadużycia ze strony policji i straży miejskiej dotykają często pokolenie dwudziestolatków. Kto będzie wrażliwy na los małolatów bitych na komisariatach, bo złapano ich z niewielką ilością marihuany? Kto powie ministrowi, że metody pracy policji, znane z poprzedniej epoki, dziś nie mogą być stosowane? Przecież nie "koledzy Leszka Millera" (i Jaruzela) czy "przyjaciele Donalda Tuska". - komentuje w Gazeta.pl Bogumił Kolmasiak


Bogumił Kolmasiak: Sam Ruch Palikota, aby skutecznie wystartować musiał zbudować wokół siebie stowarzyszenie. Znaczna część kampanii wyborczej RP była od strony formalnej kampanią bilboardową promującą program stowarzyszenia. Ominięcie przepisów było chyba koniecznością - inaczej partii Palikota ciężko byłoby pokonać obciążenia logistyczne związane z prowadzeniem kampanii. Kolejne pytanie jakie rodzi projekt ustawy Palikota to kwestia czy środki te miałyby być jedynym finansowaniem dla partii czy poza nimi otrzymywałyby one stałe dotacje. Warto zastanowić się też jaka powinna być górna granica tego 1 proc. [tak, aby partie wspierane przez najbogatszych Polaków nie były specjalnie uprzywilejowane]. Palikot w rozmowie w programie "Fakty po Faktach" mówił, i słusznie, że taka granica powinna być zbliżona do maksymalnej kwoty darowizny na partie i że owy 1 proc. dotyczyłby tylko osób fizycznych a nie przedsiębiorstw.


Po raz drugi przed kamerami portalu Blogpress.pl starli się współprzewodniczący Stowarzyszenia „Ostra Zieleń” Bogumił Kolmasiak i wiceprezes Stowarzyszenia KoLiber Piotr Mazurek. Tym razem przedmiotem debaty przedstawicieli lewicy i prawicy były kwestie: rozliczenia PRL w kontekście ekshumacji na Łączce oraz protestów przeciw Zygmuntowi Baumanowi, wojny rządu z kibicami oraz referendum dotyczącego odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.


Nie trzeba nikogo przekonywać, że ta droga do głównego nurtu nie jest usłana różami. 100 tysięcy podpisów, aby wystawić kandydatkę lub kandydata na prezydenta, jeszcze więcej w wyborach parlamentarnych, porównywalna ilość w wyborach europejskich - pisze Bogumił Kolmasiak na blogu Tok FM.


Prawo i Sprawiedliwość, Platforma Obywatelska, Solidarna Polska, a nawet Polskie Stronnictwo Ludowe - te partie łączy wstrzemięźliwość w kwestiach obyczajowych i akceptacja dla liberalnych rozwiązań w gospodarce. Od 2005 roku prawica (w różnych odcieniach) dyktuje warunki na scenie politycznej i kształtuje ideowe oblicze Polski. Dzieje się to wbrew liberalnym dysydentom w łonie wymienianych partii, oczekiwaniom mediów i potrzebom wyborców. Dlaczego lewicowy wyborca głosuje na prawicę lub zostaje w domu? Jakiej oferty potrzebuje i jak ją zbudować?


4 października w krakowskim Klubie Kazimierz odbyła się już szósta debata z cyklu "Dokąd zmierza kapitalizm". W spotkaniu prowadzonym przez red. Jacka Bańkę z Radia Kraków wzięli udział prof. Jan Hartman - filozof i bioetyk z Uniwersytetu Jagielońskiego, liberalny publicysta, red. Piotr Szumlewicz - lewicowy dziennikarz, doradca OPZZ i współprowadzący program "Ja panu nie przerywałem" w Superstacji, Dariusz Szwed - przewodniczący Zielonych w latach 2004-2011, ekonomista oraz Wiesław Bury - prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, były krakowski radny i ekspert ds. projektów inwestycyjnych oraz zarządzania finansami podmiotów gospodarczych i instytucji sektora finansów publicznych. Wbrew zapowiedziom z przyczyn zdrowotnych nie dotarła posłanka PO, Katarzyna Matusik-Lipiec.


Tam, gdzie problem ma charakter moralny i wynika z twórczego rozwinięcia myśli Jerzego Urbana "Rząd sam się wyżywi", tam Tusk szuka rozwiązań systemowych, których skutkiem będzie klientelistyczna postawa partii politycznych wobec biznesu i ograniczenie dopływu pieniędzy do ugrupowań, które nie reprezentują jego interesów. - pisze Bogumił Kolmasiak na swoim blogu.


- Apelujemy do władz uczelni o cofnięcie zgody na organizację spotkania. Ten uniwersytet zniósł już wiele. Pamięta tak haniebne zjawiska jak getto ławkowe. Trzeba reagować na podobne inicjatywy, zanim będzie za późno - mówi Bogumił Kolmasiak, przewodniczący Ostrej Zieleni, członek Partii Zieloni 2004.


- Nikogo nie zastraszamy, ale widzimy niestosowność, kiedy Holocher chce o ONR opowiadać w krakowskiej kawiarni Masada. Nie zgadzamy się też na oczywiste agitki polityczne na uczelni - mówi Bogumił Kolmasiak z Zielonych, którym udało się zablokować występ narodowców na Uniwersytecie Warszawskim.


- Wstępnie zgodziłem się wystąpić, ale zacząłem dostawać maile, że będzie to legalizacja Ruchu Narodowego jako równoprawnego partnera w debacie publicznej, że to oznacza akceptację dla ich działań i zachowań - mówi Bogumił Kolmasiak z Zielonych, który miał być przeciwnikiem Winnickiego w debacie. - Trzy dni przed spotkaniem zrezygnowałem.


- Doceniam to, co Piotr Duda robi jako lider związków dla praw pracowniczych, ale "S" nie może być partnerem dla ruchu, który tworzą ugrupowania przeciwne wszelkim zdobyczom ruchu pracowniczego, np. Unia Polityki Realnej - mówi Kolmasiak z Zielonych.


Zieloni postawili na samodzielność, odrzucając udział zarówno w Kongresie Polskiej Lewicy, jak i Inicjatywie Europa Plus. Jesteśmy na Paradzie Równości i Kongresie Kobiet, bo tam są ludzie, i mimo pewnej miękkiej krytyki obydwu inicjatyw, uważamy, że to rewalacyjna szansa spotkania się z ludźmi i przekonywania ich do swoich postulatów. Politycznie i programowo znajdujemy się tam, gdzie jest miejsce społecznej lewicy: bronimy kodeksu pracy przed zakusami neoliberałów, jesteśmy z protestującymi rolnikami z Żurawlow, wlaczącymi z degradującą środowisko technologią szczelinowania hydraulicznego, krzyczymy i apelujemy do premiera, gdy docierają informację o inwigilacji polskich obywateli przez CIA, jesteśmy solidarni z demokratami i obywatelami na świecie (np. ostatnio w Turcji) i wszystkimi istotami (protestując przeciwko ubojowi rytualnemu bez ogłuszania). - pisze Bogumił Kolmasiak na blogu.


"Prawicowo zorientowana sąsiadka zachwycała się dziś tymi chłopcami z Wałbrzycha, którzy mimo przeciwności losu, hołdują wartościom patriotycznym i biorą udział w takim marszu. Słabym warunkom socjalnym i bezrobociu w zapomnianych przez Platformę miejscach przeciwstawiała hart ducha młodych ludzi, którzy jak przyjdzie co do czego będą dzielnie bronić granic Polski. I w jej diagnozie jest dużo sensu. Jeżeli nie stworzy się odpowiednich warunków do powstawania miejsc pracy, nie zapewni się dostępnej dla każdego służby zdrowia i edukacji, a w razie utraty pracy realnej pomocy od państwa, będziemy obserwować radykalizację nastrojów. Albo Platforma zaopiekuje się porządnie Polską B, albo wyhoduje nam wszystkim takiego wroga społeczeństwa otwartego, że ulice polskich miast na trwałe zamienią się w piekło." - pisze Bogumił Kolmasiak, członek zarządu Partii Zieloni.


Jarosław Kaczyński postanowił wypowiedzieć się ws. organizowanego w dniach 11-12 listopada, Szczytu Klimatycznego ONZ (COP19 w Warszawie). Stwierdził, że data to prowokacja rządu, któremu zależy na podsycaniu napięcia i eskalacji konfliktu, pomiędzy różnymi stronami, które przyjadą manifestować w dniu zjazdu światowych przywódców na stadionie narodowym. Oskarżony Tusk, oczywiście odpowiedział w swoim stylu, zarzucając Kaczyńskiemu obsesję i „robienie polityki agresji i nienawiści„. Mnie jednak interesuje inne zdanie prezesa.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,502,211 Unikalnych wizyt