ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Beata Maciejewska - RSS

Beata Maciejewska

e-mail
Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Działaczka Zielonych na Pomorzu, koordynatorka bałtyckiej sieci działającej w ramach Europejskiej Partii Zielonych. Dyrektorka Fundacji Przestrzenie Dialogu, przewodnicząca Rady Fundatorów ZIELONEGO INSTYTUTU.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Polecane strony:

www.przestrzeniedialogu.org
www.zielonyinstytut.pl
Ukazała się publikacja "Zielony Nowy Ład społeczny", pod redakcją Bartłomieja Kozka, Dariusza Szweda i Beaty Maciejewskiej, wydana przez Green European Fundation, we współpracy z Zielonym Instytutem i Fundacją im. Heinricha Boella. Na przykładzie różnych grup – młodych, starszych, migrantów, osób żyjących na obszarach wiejskich, niepełnosprawnych – autorki i autorzy podejmują tematykę niezbędnych w Polsce reform polityki społecznej zgodnych z Zielonym Nowym Ładem jako myślą przewodnią niniejszego tomu. Przedstawicielki i przedstawiciele świata akademickiego, think-tanków oraz zielonej polityki z Europy i Polski odpowiedzą na pytanie, jak miałby funkcjonować zielony model społeczny dla Europy, aby zachować osiągnięcia minionego stulecia i sprostać innowacjom XXI w.


Rozwój zielonych miejsc oraz wzmacnianie zielonej argumentacji w dialogu z biznesem, administracją publiczną i lokalną społecznością - to tematy warsztatów Zielonego Instytutu, współorganizowanych z Fundacją im. Heinricha Bölla i Green European Foundation w ramach Letniej Szkoły na obozie antyatomowym w Lubiatowie. – Twórzmy zieloną energię, twórzmy Europejską Wspólnotę Energii Odnawialnej – przekonywali Dariusz Szwed, Beata Maciejewska i Bartosz Lotarewicz prowadzący zajęcia Zielonego Instytutu – think-tanku zielonej polityki.


Co najmniej 300 osób ma uczestniczyć w szkoleniowo-integracyjnym obozie antyatomowym, który odbędzie się w lipcu w Lubiatowie. Jest to jedna z trzech potencjalnych lokalizacji pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.


19 marca 2012r w w Gdyni odbyło się spotkanie zorganizowane przez Beatę Maciejewską, członkinię gdańskiego koła Partii Zielonych oraz posła na Sejm RP Roberta Biedronia pod nazwą „Antyatomowy Stół- Zielony Front”. Celem spotkania było zebranie argumentów przeciwko energetyce jądrowej oraz połączenie sił w celu ich prezentacji władzom na wszystkich szczeblach. Uczestnicy spotkania jednogłośnie zadeklarowali podjęcie ogólnopolskiej inicjatywy, której celem jest wycofanie się rządu RP z planów budowy elektrowni jądrowych w Polsce.


Opowiadam się za rozwojem wielu źródeł energii, tak jak to robią Niemcy. Farmy wiatrowe, energia słoneczna to źródła energii ekologiczne, tańsze, bezpieczne, generujące więcej miejsc pracy, a także dające każdemu możliwość bycia producentem energii. To demokratyzuje rynek energii, a nie monopolizuje.


Apelujemy do Pana Premiera o powołanie ekspertki na stanowisko pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Wielokrotnie krytycznie odnosiłyśmy się do działalności min. Elżbiet Radziszewskiej, która źle sprawowała swą funkcję w rządzie.


Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


W ostatnich dniach zrobiło się głośno z powodu spotu wyborczego, na którym młoda kandydatka do sejmu z Sojuszu Lewicy Demokratycznej wykonuje striptease. Na końcu klipu pojawia się napis "Chcesz więcej? Głosuj na SLD". To czy rozebrana kandydatka na posłankę skupia na sobie uwagę mediów postanowiła sprawdzić także Beata Maciejewska, kandydatka SLD z okręgu gdańskiego.


Na spotkanie z Grupą Inicjatywną ds. związków partnerskich stawiła się jednak Beata Maciejewska z Zielonych 2004, Radomir Szumełda, kandydat Platformy Obywatelskiej w okręgu gdyńskim oraz kandydat Ruchu Palikota, Tomasz Richert. "Niestety polityka nie pozwoliła na merytoryczną dyskusję na temat związków partnerskich" - ubolewa Krystian Legierski, członek Grupy Inicjatywnej oraz "czwórka" na warszawskiej liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


Beata Maciejewska, numer 2 na gdańskich listach sojuszu zapewniała, że swoją działalność skupi między innymi na kwestiach związanych z energetyką.


- Ludzie to nie śmieci, a reforma komunalna w Gdańsku zepchnie wiele osób na margines życia społecznego pozbawiając ich mieszkań lub umieszczając w kontenerach - mówiła Beata Maciejewska.


Zieloni, startujący z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej, przedstawili swoje odpowiedzi na ważne dla środowisk związkowych kwestie, takiej jak przestrzeganie praw pracowniczych, prawa do reprezentacji związkowej czy kierunki rozwoju polskiej gospodarki.


- Dobra polityka polega na tworzeniu takiego prawa, które nie dopuszcza do tworzenia patologii. Zapobiega im, a nie karze i leczy skutki. Ale u nas rząd woli bawić się w państwo kowbojów - mówi Beata Maciejewska (Zieloni 2004), kandydująca w Gdańsku z listy SLD.


Beata Maciejewska z ruchu Zieloni 2004, kandydatka SLD. - Z punktu widzenia praw człowieka to są naprawdę ważne problemy dotyczące życia wielu ludzi. Skoro rozmawiamy o drogach, to powinniśmy także dyskutować na temat związków partnerskich. Tymczasem te sprawy są niewygodne i spychane na dalszy plan, podobnie jak prawa kobiet.


W Dzień bez Samochodu odbyły się konferencje prasowe Agnieszki Grzybek, Beaty Maciejewskiej oraz Dariusza Szweda.
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,256,544 Unikalnych wizyt