ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Beata Kubica - RSS
O to, aby ograniczyć możliwość korzystania z motorówek i ścigaczy na miejskich kamionkach od wielu miesięcy apelowali do ratusza społecznicy, a także grupa radnych. Problem występował zwłaszcza na kamionce Bolko, gdzie powstało nowoczesne kąpielisko. - Jest dla ludzi, ale powinniśmy także pamiętać o naszych mniejszych braciach i siostrach, a to właśnie głównie zwierzętom przeszkadzają hałas i fale - tłumaczy Beata Kubica, radna Zielonych.


Tutaj jednak podczas konsultacji swoje uwagi zgłosiło opolskie Koło Zielonych. - Naszym zdaniem w takim zespole powinni się pojawić także mieszkańcy miasta, by o ostatecznej liście przedstawionych do głosowania wniosków nie decydowali tylko urzędnicy. W Łodzi np. pod głosowanie przedstawiono wszystkie zgłoszone wnioski i zespół nie był potrzebny - przyznaje Beata Kubica z "Zielonych",


Beata Kubica z Partii Zieloni podkreśla, że przedwczesne macierzyństwo oznacza problemy na wielu płaszczyznach. - Przede wszystkim to praktycznie zawsze ogromnie komplikuje życie tym dziewczynkom i ich rodzinom - mówi. - Po drugie, bardzo często taka młodociana matka już na całe lata pozostaje osobą, która nie odnajdzie się na rynku pracy i będzie liczyła na wsparcie pomocy społecznej, na zasiłki itd. Czyli de facto będzie utrzymywana przez nas, podatników - mówi.


Staraniem zielonej radnej Beaty Kubicy, Opole uhonorowało pamięć Leo Baecka, wieloletniego rabina opolskiej synagogi


Beata Kubica, członkini Partii Zielonych, zasiadająca w radzie miasta, zawnioskowała, aby na tym skrzyżowaniu powstało przejście dla pieszych. Kubica w swoim wniosku przekonuje, że trzeba to zrobić, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się w kierunku wyspy Bolko. MZD jej wniosek zaopiniowało pozytywnie, z zaznaczeniem, że przejście powinno powstać przy okazji przebudowy samego skrzyżowania.


- To właśnie wielodzietne rodziny mają największe problemy finansowe. Warto więc im pomóc, a taki program nie tylko daje zniżki, ale też wyrównuje szanse edukacyjne poprzez wprowadzenie bezpłatnych korepetycji czy tworzy w mieście przyjazny klimat dla rodzin - przekonuje Beata Kubica z Partii Zieloni.


- Długie konsultacje w tej sprawie spowodowały, że projekt nie trafił w terminie do biura rady miasta - tłumaczy radna Zielonych Beata Kubica i dodaje, że liczyła na to, iż projekt uchwały zostanie jednak wprowadzony do porządku obrad w trybie głosowania. - Pozostali radni zapowiedzieli jednak, że tej procedury nie poprą - mówi Kubica.


To postać [ rabin Leo Baecka ] przeogromnego formatu, bez wątpienia najwybitniejsza świata żydowskiego starego Opola. Był postrzegany jako przywódca duchowy Żydów w czasie Holokaustu, a wydana przez niego książka "Istota Judaizmu" stworzyła cały reformowany judaizm - mówi Beata Kubica z Partii Zieloni.


- Bardzo się cieszę, że taki pomysł w końcu zostanie przeprowadzony, niemniej jednak zastanawiam się, dlaczego radni Platformy nie wpadli na to, żeby skonsultować założenia budżetu z mieszkańcami, którzy będą wybierać inwestycje za ich pieniądze realizowane i którzy powinni też mieć wpływ na to, na jakich założeniach oprze się ich budżet. Tymczasem radni stworzyli projekt, wprowadzą go bez dyskusji np. na sesji rady miasta i bez pytania o zdanie samych opolan - mówi radna Beata Kubica z Partii Zieloni.


Opolska radna Beata Kubica z Partii Zieloni i nie jest akcją niemieckich europosłów zaskoczona. - Ich interpelacja jest wynikiem chaosu, który panuje w polskiej gospodarce. Nie mamy jasno określonego planu działań, a jedynie wetowanie ustaw mających wprowadzić w Polsce ograniczenia emisji dwutlenku węgla, choć w naszych działaniach nie popiera nas żaden inny kraj - przekonuje. Dodaje, że byłoby znacznie lepiej, gdybyśmy skorzystali z propozycji ekologów i postawili wzorem Niemiec na odnawialne źródła energii.


Radni przekonują też, że w miejscach obecnie zajmowanych przez parkujące auta będzie można stworzyć kwietniki i zieleńce, zasadzić drzewa - zazieleniając centrum Opola. Na przestrzeni wolnej od samochodów będzie można również postawić więcej ogródków, kawiarni i lokali gastronomicznych. - W ten sposób stworzymy przestrzeń przyjazną dla mieszkańców i turystów - komentuje Beata Kubica z Partii Zieloni.


- Dyskutowaliśmy na spotkaniu klubu, jak powinniśmy zareagować. Z jednej strony nie mamy zamiaru robić awantury wokół krzyża, z drugiej sposób, w jaki został powieszony, wzbudza nasze oburzenie. Rada miasta powinna uszanować uczucia zarówno osób wierzących, jak i niewierzących. Ta kwestia powinna więc być przynajmniej przedyskutowana, a naszym zdaniem przegłosowana - zaznacza Beata Kubica, radna miasta Opola, członkini Partii Zieloni


- Miałem telefony w tej sprawie, jedna z osób wysłała mi nawet skan druku, na którym pomylono numery konta bankowego, wiele starszych osób wystraszyło się, że ich pieniądze trafią na złe konto - opowiada radna Beata Kubica z Partii Zieloni.


- Zastanawiamy się, czy jej nie opuścić, bo konkretnych działań nie widzę, a dodatkowo odrzucono nasz pomysł, aby wprowadzić w Opolu kartę "3 Plus”, która dawałaby ulgi rodzinom wielodzietnym - opowiada Beata Kubica z Partii Zieloni. - Zaproponowaliśmy konkretne wsparcie, które wprowadzono już dawno w innych samorządach. U nas nie przeszło, ale w zamian miał być bilety za złotówkę dla dzieci na miejskich obiektach. Miały, bo kolejny raz okazało się, że nic z tego nie wyszło.


To odpowiedzialność zbiorowa - uważa radna opola z Partii Zielonych, Beata Kubica. I dodaje, że tego typu praktyki mogą osiągnąć cel odwrotny do zamierzonego: - Zniechęcimy mieszkańców do nowego systemu, który jest dobrym systemem.
Strona 1 z 4 1 2 3 4 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,381,896 Unikalnych wizyt