ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Bartłomiej Kozek - RSS

Bartłomiej Kozek

e-mail
Strona www
Strona www 2
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Publicysta magazynu „Zielone Wiadomości”, współpracownik Zielonego Instytutu – think-tanku promującego zieloną politykę w Polsce. Wcześniej – działacz polityczny.

Publiczny profil Kozka na Facebook - zostań jego zwolenniczką / zwolennikiem

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Referendum w sprawie sześciolatków i wprowadzenia obowiązku organizacji przez państwo referendum w sprawie, w której zbierze się milion podpisów, chce nietypowa koalicja młodych Polaków. Od szefowej partii Zieloni Agnieszki Grzybek po Przemysława Holochera, honorowego prezesa Obozu Narodowo-Radykalnego.


W sobotę Zieloni, wraz ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych będą rozmawiać o Europie dla ludzi. Tematykę Kongresu Europa Społeczna zdominują kwestie dóbr publicznych – zdrowia i edukacji – ale istotne będzie też spojrzenie na zachodzące w Unii Europejskiej procesy integracji i zaciskania pasa oraz na kwestie naszych praw w coraz bardziej scyfryzowanym, zinformatyzowanym i zinternetyzowanym świecie. - pisze Bartłomiej Kozek, publicysta "Zielonych Wiadomości".


Ukazała się publikacja "Zielony Nowy Ład społeczny", pod redakcją Bartłomieja Kozka, Dariusza Szweda i Beaty Maciejewskiej, wydana przez Green European Fundation, we współpracy z Zielonym Instytutem i Fundacją im. Heinricha Boella. Na przykładzie różnych grup – młodych, starszych, migrantów, osób żyjących na obszarach wiejskich, niepełnosprawnych – autorki i autorzy podejmują tematykę niezbędnych w Polsce reform polityki społecznej zgodnych z Zielonym Nowym Ładem jako myślą przewodnią niniejszego tomu. Przedstawicielki i przedstawiciele świata akademickiego, think-tanków oraz zielonej polityki z Europy i Polski odpowiedzą na pytanie, jak miałby funkcjonować zielony model społeczny dla Europy, aby zachować osiągnięcia minionego stulecia i sprostać innowacjom XXI w.


Instytut Podkarpacki zaprasza na spotkanie otwarte z Bartłomiejem Kozkiem, poświęcone Zielonej Polityce Społecznej - 29 października 2012, godz. 18:00, Dom Polonii w Rzeszowie, ul. Rynek 19 (I piętro)


Na witrynie „Zielonych Wiadomości” ukazała się dziś rozmowa Bartłomieja Kozka z Krystianem Legierskim - podsumowanie z okazji półmetka kadencji samorządu. Zapraszamy do lektury!


Krótkie podsumowanie "exposé" Donalda Tuska dla tych, co widzieć nie mogli bądź też nie chcieli - zielonym okiem rzecz jasna: - Można pochwalić premiera za to, że gdy Polska przestała być zieloną wyspą, zaczął uczyć się z doświadczeń Nowego Ładu ("Nowym Ładem Tuska" nazywa już jego plany szef Instytutu Obywatelskiego, Jarosław Makowski) - tyle że świat idzie do przodu i dziś myśli o Zielonym Nowym Ładzie. Niestety, dużo zielonego w tym exposé nie było, a bez tego komponentu - odpowiedzi na wyzwania trzeciej, ekologicznej rewolucji przemysłowej - będziemy skazani na wieczne doganianie bardziej rozwiniętych krajów. - pisze Bartłomiej Kozek


W kwietniu Zieloni przeprowadzili się do nowej siedziby przy ul. Marszałkowskiej 1 lok. 160. Nowe biuro partii będzie również centrum zielonej kultury, a także miejscem dyskusji o współczesnych wyzwaniach politycznych (Zielone Horyzonty Polityki) i zielonych debat warszawskich.


Zielone centrum społeczne na Marszałkowskiej 1 gościło burmistrza Ursynowa Piotra Guziała. Na spotkaniu prowadzonym przez redaktorów naczelnych „Zielonych Wiadomości”, Adama Ostolskiego i Beatę Nowak, mogliśmy usłyszeć o źródłach sukcesu, osiągnięciach i politycznych planach lidera lokalnego komitetu Nasz Ursynów. O jakich konkretnie?


Debatą „ACTA i co dalej?” warszawscy Zieloni zainaugurowali działanie nowej siedziby na Marszałkowskiej 1. W dyskusji prowadzonej przez Adama Ostolskiego uczestniczyli: Ulrike Lunacek, Josef Winkler, Katarzyna Szymielewicz i Józef Halbersztadt. Relacja Bartłomieja Kozka.


Lokalne waluty pozwalają uniknąć spekulacji i integrują społeczność, więc stają się remedium na kryzys - pisze Bartłomiej Kozek w "Przekroju".


Czy do postulatów odejścia od wzrostu gospodarczego na rzecz gospodarki bezwzrostowej można stosować określenie „zrównoważony rozwój”? Trzeba zadać sobie pytanie, czym jest rozwój i czy pojęcie to musi być tożsame z nieustającym pędem do wzrostu produkcji i konsumpcji. W ostatnich latach – a już szczególnie od początku obecnego kryzysu ekonomicznego – coraz prężniej rozwija się ruch, postulujący, by państwa rozwinięte przestały dążyć do dalszego zwiększania wielkości swoich gospodarek. W jego obrębie toczy się dyskusja na temat niezbędnych przemian w różnych sektorach życia społecznego i gospodarczego. Zmiany te dają nadzieję na zerwanie z dotychczasowym modelem gospodarki opartej na bańkach i kryzysach. - pisze Bartłomiej Kozek, publicysta Zielonych Wiadomości. Przeczytaj cały artykuł


Nad Wisłą prestiż nadal kojarzy się z faktem korków na ulicach i towarzyszącej im emisji spalin, o gazach cieplarnianych już nie wspominając, bo naukowy konsensus w sprawie zmian klimatu w Polsce przebić się nie może - pisze Bartłomiej Kozek.


Platforma Obywatelska, delikatnie mrugając okiem do bardziej społecznie wrażliwego elektoratu, zaostrzyła swoją retorykę w ochronie środowiska. Powróciły – wyrażane w mniej lub bardziej zawoalowanej formie – sugestie, że ekologia stoi na drodze polskiej modernizacji. - pisze Bartłomiej Kozek.


Lata neoliberalnej indoktrynacji sprawiły, że opinia publiczna przyjęła założenie, według którego nauka społeczna, jaką jest ekonomia, winna być traktowana, jak mieszanka religii i nauki ścisłej, z jej własnymi prawami i dogmatami. - pisze w ankiecie Nowych Peryferii Bartłomiej Kozek.


Zastanawiasz się, jak wyglądają programy wyborcze głównych partii politycznych? Ciekawi Cię, jak wygląda bilans 4 lat rządów koalicji PO i PSL? Zastanawiasz się, jak wyglądają najważniejsze wyzwania, stojące przed Polską w najbliższych latach? Jeśli na co najmniej jedno z tych pytań odpowiedziałeś "tak", to najnowsze Zielone Wiadomości, redagowane przez Beatę Nowak oraz Adama Ostolskiego, to lektura obowiązkowa!
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,043 Unikalnych wizyt