ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Bartek Lech - RSS

Bartek Lech

blog
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

doradca Grupy Zielonych w Parlamencie Europejskim, absolwent Centrum Europejskiego UW, w Zielonych od początku istnienia partii, kandydat Zielonych do Sejmu (2005), zaangażowany w politykę europejską, w latach 2007-2008 przewodniczący europejskiej federacji młodzieżówek Zielonych – Federacji Młodych Europejskich Zielonych.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

W dniach od 16 do 18 kwietnia obradował w Warszawie IV Kongres partii Zieloni. W jego trakcie delegatki i delegaci z całego kraju dyskutowali na temat aktualnej sytuacji politycznej, strategii partii, a także przyjęli szereg uchwał programowych i dokonali wyboru nowych władz. Ze względu na żałobę narodową w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, Kongres miał charakter zamknięty.


To nie projekt lewicowy poniósł w wyborach do Parlamentu Europejskiego klęskę, tylko socjaldemokratyczny establishment. Lewicowi wyborcy w wielu krajach postawili na Zielonych i ekologów, którzy awansowali do rangi czwartej siły politycznej w Unii


Dzień Dobry TVN: Jak to się stało, że pochodzący ze Szczecina Bartosz Lech startuje w wyborach do Europarlamentu z belgijskiej listy wyborczej? [ plik wideo ]


Koalicyjny Komitet Wyborczy PdP – CentroLewica (PD – SDPL – Zieloni 2004) zarejestrował listy do Parlamentu Europejskiego we wszystkich trzynastu okręgach. Z list CentroLewicy o mandat europosła ubiegać się będzie 25 kandydatek i kandydatów z Zielonych bądź przez nas rekomendowanych, a wśród nich prof. Magdalena Środa, startująca z jedynki w okręgu nr 6 (łódzkim). Przewodniczący partii Dariusz Szwed startuje z pierwszego miejsca w okręgu nr 1 (pomorskim), a przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek z trzeciego miejsca w okręgu nr 4 (Warszawa 1).


25-letni Bartosz Lech ma spore szanse zostać belgijskim eurodeputowanym. W czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego stratuje z czwartego miejsca na krajowej liście francuskojęzycznych Zielonych. - Myślę, że należy angażować się tam, gdzie się mieszka, a ja od czterech lat mieszkam w Brukseli - powiedział. Tłumaczy, że zależy mu na pokazaniu "innej twarzy" Polski, a mianowicie, że Polacy angażują się w demokrację lokalną.


Bartosz Lech będzie kandydatem do Parlamentu Europejskiego z Belgii. To pierwszy przypadek, gdy o miejsce w PE z innego kraju ubiega się nasz rodak. Dziś jest doradcą Zielonych w Europarlamencie, wystartuje z czwartego miejsca partyjnej listy. Z tej pozycji zdobycie mandatu będzie trudne, lecz nie niemożliwe. Liczy m.in. na głosy ok. 100 tys. mieszkających w Belgii Polaków. - Chciałbym, żeby Polki i Polacy mieli swojego reprezentanta politycznego. Bardzo ważne jest, żebyśmy zaczęli decydować o miejscu w którym mieszkamy - mówi kandydat. - Dziś byliśmy na polskim targu, informowaliśmy ludzi, że mogą tu głosować. Spotkaliśmy się z fantastycznym odbiorem - cieszy się.


Rozmowa z Bartkiem Lechem, przewodniczącym nowo powstałego Koła Polskich Zielonych w Brukseli: "Natura nie ma granic – słup powietrza nie kończy się na Odrze."


Bartosz Lech: Unia nie może dalej funkcjonować bez nowego traktatu i warto wiedzieć, czy człowiek, który ma Unii przewodniczyć, widzi nadchodzące zagrożenie. Pytania o charakter jego kontaktów z grupami politycznymi o podejrzanym finansowaniu też są uzasadnione. I dobrze postawić pytanie o to, dlaczego Vaclav Klaus, który będzie reprezentował wszystkie 27 krajów UE na spotkaniach z wielkimi tego świata, dystansuje się od wspólnych symboli europejskich.


Zieloni 2004 jako pierwsza polska partia polityczna założyła swoje koło w Brukseli. Działają w nim członkinie i członkowie polskich Zielonych mieszkający w Belgii. Koło brukselskie będzie śledzić wydarzenia w polityce europejskiej i współpracować z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim w sprawach dotyczących Polski. Celem koła jest też współpraca z Polonią Belgijską i innymi grupami Polaków mieszkającymi w Belgii.


Warszawa to miasto równości, wielokulturowości i różnorodności. Jednak wielu mieszkańców i wiele mieszkanek miasta doświadcza dyskryminacji. Problem dyskryminacji trzeba rozwiązywać w nowoczesny sposób, korzystając z doświadczeń innych -pisze Bartosz Lech.


Nowy blog juz działa- zapraszam na: www.bartosz-lech.bloog.pl
Zmniejszenie korków na ulicach, budowa ścieżek rowerowych, dostęp do urzędów przez internet, stworzenie kulturalno-rozrywkowego centrum miasta, zagospodarowanie brzegów Wisły


Przy placu Na Rozdrożu trwa budowa pomnika Romana Dmowskiego. Tymczasem ratusz zasypywany jest protestami przeciw uhonorowaniu tej kontrowersyjnej postaci.


W sobotę 21 października pod mostem Łazienkowskim od strony Saskiej Kępy Marco Schreuder, Radny Wiednia z ramienia Zielonych oraz Bartosz Lech, kandydat Zielonych do Rady Miasta St. Warszawy będą uczestniczyć w wizji lokalnej z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej sprawie planu wycięcia 10.000 drzew.
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,140 Unikalnych wizyt