ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/02/25
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Aleksandra Sołtysiak - RSS

Aleksandra Sołtysiak

e-mail
Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

ur. w 1979 w Kole. Feminizująca historyczka, skończyła Administrację Europejską, absolwentka studium podyplomowego PR. Członkini koła poznańskiego.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Polecane strony:

www.dnirownosci.pl
www.konsola.org.pl
www.my-poznaniacy.org.pl
Zapraszamy do lektury specjalnego wydania "Zielonych Wiadomości" przygotowanego z okazji EuroPride przez Beatę Nowak i Adama Ostolskiego. Związki partnerskie i parytety, mniejszości narodowe i budżet partycypacyjny, hidżab i religia w szkołach - to tylko niektóre z tematów numeru.


Program II Kongresu Kobiet


W dniach od 16 do 18 kwietnia obradował w Warszawie IV Kongres partii Zieloni. W jego trakcie delegatki i delegaci z całego kraju dyskutowali na temat aktualnej sytuacji politycznej, strategii partii, a także przyjęli szereg uchwał programowych i dokonali wyboru nowych władz. Ze względu na żałobę narodową w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, Kongres miał charakter zamknięty.


Zieloni wzięli udział w sobotniej demonstracji w obronie poznańskiego Rozbratu. Ulicami Poznania przemaszerowało ponad tysiąc osób pod hasłami „Miasto to nie firma”, „Mieszkanie prawem, nie towarem”, „Dość prywatyzacji przestrzeni publicznej”. Losy Rozbratu mają się rozstrzygnąć w tym tygodniu.


Aleksandra Sołtysiak dla "Gazety Wyborczej": Politycy wszystkich partii twierdzą, że bardziej realne od 50-proc. parytetu jest wprowadzenie 30-proc. kwot na listach. Mówią, że byłby problem ze znalezieniem tak dużej liczby kobiet chętnych do kandydowania. Ale przedstawicielek Kongresu to nie przekonuje. Jest tyle kobiet w organizacjach pozarządowych, tyle pracuje ich na rzecz partii. Wystarczy po nie sięgnąć. Ale mężczyźni nie chcą parytetu, bo boją się konkurencji kobiet.


Feministką była od zawsze. Już w szkole średniej mówiła: „Feminizm to ja”. - Chociaż wtedy nie bardzo wiedziałam, co to znaczy - dodaje. A co znaczy teraz? - Feministą jest ten, kto walczy o równe prawa i równe szanse kobiet i mężczyzn. Ktoś, kto dostrzega, że tej równości w tej chwili nie ma - tłumaczy. Śmieje się, gdy mówię, że wielu moich kolegów twierdzi, że feministki to kobiety, które nie cierpią mężczyzn. - Ja mężczyzn lubię, jednego nawet kocham - mówiąc to, ma na myśli swojego partnera Rafała, ojca swojego synka Olgierda - również feministę. Więcej - na poznańskich stronach Gazety Wyborczej.


Prace nad ustawą parytetową ruszyły z kopyta. Pierwsze czytanie projektu w Sejmie odbędzie się 18 lutego. Do tego czasu poznańskie wolontariuszki zamierzają spotkać się ze wszystkimi poznańskimi posłami. - Chcemy ich przekonać, że warto podnieść dłoń na tak i poprzeć tę inicjatywę. Bo demokracja bez kobiet to półdemokracja - uważa Aleksandra Sołtysiak, wolontariuszka Kongresu Kobiet, inicjatorka akcji. Więcej - na poznańskich stronach "Gazety Wyborczej".


Kandydaci i kandydatki zgłoszeni przez partię Zieloni 2004 na wspólną listę KKW PdP CentroLewica (PD – SdPl – Zieloni) LISTA NR 7


Koalicyjny Komitet Wyborczy PdP – CentroLewica (PD – SDPL – Zieloni 2004) zarejestrował listy do Parlamentu Europejskiego we wszystkich trzynastu okręgach. Z list CentroLewicy o mandat europosła ubiegać się będzie 25 kandydatek i kandydatów z Zielonych bądź przez nas rekomendowanych, a wśród nich prof. Magdalena Środa, startująca z jedynki w okręgu nr 6 (łódzkim). Przewodniczący partii Dariusz Szwed startuje z pierwszego miejsca w okręgu nr 1 (pomorskim), a przewodnicząca partii Agnieszka Grzybek z trzeciego miejsca w okręgu nr 4 (Warszawa 1).


Z okazji 8 marca zapraszamy do lektury „Wiadomości Feministycznych” pod redakcją Beaty Maciejewskiej i Beaty Nowak. W numerze m.in.: rozmowa z Małgorzatą Tkacz-Janik i prof. Magdaleną Środą oraz: Agnieszka Graff, Kinga Dunin, Kazimiera Szczuka, Olga Tokarczuk...


Wiadomosci KlimatyczneZ okazji Szczytu Klimatycznego Zieloni 2004 wydadzą specjalną gazetę Wiadomości Klimatyczne. Będzie ona rozdawana bezpłatnie uczestnikom konferencji oraz licznych wydarzeń klimatycznych odbywających się w grudniu w Poznaniu. Prezentujemy spis treści pierwszego numeru.


Publikacja "Zielone Miasto Nowej Generacji" jest swoistym miejskim zielonym manifestem. Pokazujemy w niej, że miasta powinny być "szyte" na miarę człowieka, tętnić życiem, stwarzać warunki do pracy, rozrywki i wypoczynku, kreować demokratyczną i otwartą przestrzeń publiczną, wyrównywać szanse obu płci, niwelować zarówno społeczne rozwarstwienie, jak i bariery architektoniczne. Ale nie tylko...

wersja polska

english version

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,275,286 Unikalnych wizyt