ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/21
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Aby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Aleksandra Łukaszewicz-Alcazar - RSS

Aleksandra Łukaszewicz-Alcazar

e-mail
Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Członkini szczecińskiego koła Zielonych 2004

Szczecinianka, koordynatorka Akcji Refundacja w woj. zachodniopomorskim, urodzona 2 września 1978 roku, filozofka, doktorantka na Uniwersytecie Warszawskim w dziedzinie filozofii, publikuje teksty teoretyczne, eseje, prozę poetycką i wiersze.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

dr Aleksandra Łukaszewicz-Alcazar o dochodzie minimalnym (obywatelskim) Wizja społeczeństwa roztaczana przez Zielonych opiera się na ideałach wolności i równości, wydajności i współpracy . Wszyscy stanowimy integralną część Ziemi i powinniśmy mieć zapewniony dostęp do podstawowych dóbr, zapewniających przeżycie. Zapewnienie środków koniecznych do życia każdemu obywatelowi i obywatelce powinno leżeć w gestii państwa. Z tego względu Zieloni optują za wprowadzeniem Dochodu Obywatelskiego (zwanego też Podstawowym lub Gwarantowanym).


Pomimo konieczności powołania pełnomocnika bądź pełnomocniczki ds. równego statusu kobiet i mężczyzn wynikającego z Europejskiej Karty Równości brak jej świadomości nie tylko w opinii publicznej, ale także wśród władz naszego regionu.


Pełnomocniczka miałaby szereg zadań - wymieniała Aleksandra Łukaszewicz-Alcazar. - Trzeba przygotować strategię działań całej polityki równościowej dla regionu.


W Polsce po raz pierwszy w tegorocznych wyborach samorządowych Zieloni 2004, partia należąca do Europejskiej Partii Zielonych, czwartej siły w Parlamencie Europejskim (Greens/EFA), zdobyła mandaty! Pierwszą radną Zielonych w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego jest Ewa Koś. Zieloną politykę Ewa Koś będzie realizowac nie tylko opiniując projekty innych radnych, ale i przedstawiając własne alternatywne propozycje zmian.


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


Za nimi szli uczestnicy akcji „Faszyzm nie przejdzie, wygwiżdżmy ich z miasta!”, wśród nich m.in. przedstawiciele Partii Kobiet i Zielonych 2004.


Zieloni 2004 alarmują, że planowana inwestycja może przynieść ogromne szkody dla środowiska naturalnego Ińska – które jest obszarem wyjątkowym na terenie województwa zachodnio-pomorskiego, cieszącym się jednym z najczystszych jezior klasy czystości „0” – a także dla mieszkańców miasta.


Obecnie obserwowane jest przejście od społeczeństwa opartego na przemyśle do społeczeństwa opartego na wiedzy. To wiedza i umiejętności z niej korzystania stanowią obecnie podstawowy kapitał. Powoduje to odejście od ciężkiej pracy produkcyjnej ku bardziej "miękkim", a w efekcie także bardziej "elastycznym" formom zatrudnienia, w odniesieniu tak do miejsca, jak i godzin pracy. Praca, przyczyniając się nadal do rozwoju społeczeństwa i do jego dobrobytu, staje się przez to często mniej wymierna.


W sobotę 16 maja po południu Zieloni z Polski i z Niemiec wspólnie demonstrowali przeciw rządowym planom rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. W demonstracji udział wzięli: Rebecca Harms, kandydatka Bündnis 90/Die Grünen w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Ska Keller, przewodnicząca Zielonych w Brandenburgii oraz kandydatka niemieckich Zielonych do Parlamentu Europejskiego, a także kandydatki polskiej partii Zieloni 2004 z listy Centrolewicy w okręgu Gorzów Wielkopolski: Ewa Koś i Karolina Jankowska.


Kandydaci i kandydatki zgłoszeni przez partię Zieloni 2004 na wspólną listę KKW PdP CentroLewica (PD – SdPl – Zieloni) LISTA NR 7
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,377,064 Unikalnych wizyt