ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Aleksandra Banot - RSS

Aleksandra Ewa Banot

e-mail
Strona www
Strona www 2
Facebook
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Literaturoznawczyni oraz psycholożka, wykłada na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej; od 2007 r. współorganizuje Śląskie Manify, jest członkinią Śląskiego Klubu Krytyki Politycznej oraz nieformalnej Grupy Inicjatyw Genderowych - GIGa Śląsk i jedną z pomysłodawczyń idei powoływania lokalnych pełnomocniczek ds. równego statusu kobiet i mężczyzn w woj. śląskim (2008-2009) a także współorganizatorką ruchu społecznego poparcia dla Alicji Tysiąc w czasie katowickich rozpraw przeciwko „Gościowi Niedzielnemu” (2009-2010).

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Zieloni proponują Polkom i Polakom nowe otwarcie – Zielony Nowy Ład, którego fundamentami są: rozwój, który nie będzie prowadził do zwiększania się nierówności społecznych i degradacji środowiska; tysiące miejsc pracy w zielonych sektorach gospodarki; świeckie państwo; respektowanie praw kobiet i mniejszości; rozwój kultury i nauki.


Zieloni wystawiają swoich kandydatów i kandydatki w wyborach samorządowych w całej Polsce. Z dumą przedstawiamy listę naszych kandydatek i kandydatów!


- Im więcej będzie w debacie publicznej głosów osób, które nie mieszczą się w przestrzeni władzy i dominacji, czyli osób młodych i starych, niepełnosprawnych, kobiet, niewierzących i mniejszości religijnych, wykluczonych, bezrobotnych, mniejszości seksualnych, mniejszości etnicznych, osób pochodzących z małych miast i wsi, tym większa szansa na myślenie o drugim człowieku. - Aleksandra Banot w rozmowie z Magdą Madziarz.


Rozmowa o płci budżetu, polityce antydyskryminacyjnej oraz pomyśle Orlików dla dziewcząt z Aleksandrą Banot, kandydatką do sejmiku wojewódzkiego z Cieszyna, rekomendowaną przez Zielonych 2004 na portalu OX.PL.


100% równych szans? Na czym polega prawo do miasta? Czy polskie miasta są dobrze rządzone? Czy polskie miasta są demokratyczne? Co mogą zmienić miejskie ruchy społeczne? Zapraszamy do lektury "Zielonych Wiadomości"!


O ile problemy wykluczenia społecznego, równych szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, starzenie się społeczeństwa czy trudności, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne są obecne w polityce regionalnej województwa śląskiego, o tyle problemy zdeterminowane przez kategorię płci cały czas nie mogą się przebić do debaty publicznej. Sytuacja kobiet jest co prawda radykalnie odmienna od tej sprzed stu lat – jednakże kobiety i mężczyźni nadal nie są traktowani w sposób równoprawny w różnych sferach życia.


9 września 2009 roku o godzinie 10.30 w Sądzie (II Wydział Cywilny, ul. Francuska) odbedzie się 3 (być moze ostatnia) rozprawa Alicji Tysiąc przeciw Gosciowi Niedzielnemu w sprawie naruszenia dóbr osobistych.


Aleksandra Banot, kandydatka Zielonych na posłankę do Parlamentu Europejskiego (lista nr 7 KKW PdP CentroLewica PD - SDPL - Zieloni 2004), weźmie udział w debacie europejskiej poświęconej polityce społecznej UE, organizowanej z udziałem kandydatów z innych komitetów. Zapraszamy 3 czerwca (środa), godz. 18.00, Miejski Dom Kultury w Skoczowie.


Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego miały miejsce 1.06.2009 r. w Cieszynie, w czasie debaty pt. Jaką Europę budować?, KKW PdP CentroLewica, reprezentowany przez dr Aleksandrę Ewę Banot (rekomendacja Zielonych 2004), zdobyłby 8,64% głosów i zająłby 3. miejsce: po PO (dr Jan Olbrycht – 49, 38%) i PiS (prof. Michał Seweryński – 20,98%). Aleksandra Banot wyprzedziła kandydata PSL-u, Mariana Ormańca, i SLD-UP, Arkadiusza Trzaskalika. Libertas (Radosław Sławomirski) oraz PR (Władysław Motyka) zdobyli marginalne poparcie.


3. 06. 2009 (środa), o godz. 10.30 w Sądzie Okręgowym w Katowicach, (ul. Francuska 38, nowy budynek sądu), w sali 2071 / b.2.45 (sale mają podówjne numeracje) odbędzie się 2. rozprawa w sprawie ALICJA TYSIĄC KONTRA GOŚĆ NIEDZIELNY.


Aleksandra Banot, kandydatka Zielonych na posłankę do Parlamentu Europejskiego (lista nr 7 KKW PdP CentroLewica PD - SDPL - Zieloni 2004), weźmie udział w debacie poświęconej przyszłości Europy organizowanej z udziałem kandydatów z innych komitetów. Zapraszamy 1 czerwca (poniedziałek), godz. 15.30, Dom Narodowy w Cieszynie.


Założenia: - nacisk na rozwiązania systemowe (pełnomocnik/pełnomocniczka ds. równego statusu kobiet i mężczyzn); - nastawienie na działania długofalowe (edukacja); - szeroki projekt zmiany społecznej.


Nasi współobywatele, którzy, na co dzień są kłopotem powinni w sposób humanitarny i fachowy otrzymać pomoc według rzeczywistych szans i otrzymać możliwość pełnego powrotu do społeczeństwa.Wiemy, że różnice pomiędzy ludźmi nie muszą być źródłem konfliktów i wierzymy, że mogą stanowić dobra podstawowe wspólnego dynamicznego rozwoju.
Strona 1 z 2 1 2 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,065 Unikalnych wizyt