ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/04/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Inne Tematy « Akcja Refundacja - RSS

O kampanii:

Co to jest Akcja: Refundacja?

Zieloni 2004 napisali projekt ustawy o refundacji leków antykoncepcyjnych i powołali Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Zielonych na rzecz tego projektu. Po zebraniu 100 tys. podpisow projekt trafi do Sejmu i jeśli zostanie przyjęty, leki antykoncepcyjne w Polsce będą refundowane!

Kampanię prowadzą:

Przewodnicząca Komitetu:
Agnieszka Grzybek
tel. 504 266 495
e-mail

Zastępca Przewodniczącej
Grzegorz Borek
tel. 693 068 938
e-mail

rzeczniczka prasowa:
Ola Kretkowska
tel. 694 917 069
e-mail

rzecznik prasowy:
Bartek Lech
tel. 608 881 304
e-mail

Olsztyn:

Marcin Strębski
tel. 500 079 865
e-mail

Poznań:

Stanisław Sikora
e-mail

Śląsk:

Małgorzata Tkacz-Janik
tel. 609 677 874
e-mail

Szczecin:

Aleksandra Koś
tel. 880 149 063
e-mail

Kraków:

Andrzej Cwetsch
tel. 509 136 373

Ważne informacje

Zieloni 2004 należą do Europejskiej Partii Zielonych

Zieloni 2004 współpracują z Grupą Zielonych w Parlamencie Europejskim


Beata Kubica z Partii Zieloni podkreśla, że przedwczesne macierzyństwo oznacza problemy na wielu płaszczyznach. - Przede wszystkim to praktycznie zawsze ogromnie komplikuje życie tym dziewczynkom i ich rodzinom - mówi. - Po drugie, bardzo często taka młodociana matka już na całe lata pozostaje osobą, która nie odnajdzie się na rynku pracy i będzie liczyła na wsparcie pomocy społecznej, na zasiłki itd. Czyli de facto będzie utrzymywana przez nas, podatników - mówi.


Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni, w TOK FM o feminiźmie, sytuacji kobiet i Zielonych.


Manifowy numer "Zielonych Wiadomości" poświęcony jest równości kobiet i mężczyzn w kontekście praw ekonomicznych i społecznych. Wśród autorek i autorów m.in.: Kinga Dunin, Maciej Gdula, Sylwia Chutnik, Tadeusz Kowalik, Wanda Nowicka, Julia Kubisa... Publikujemy też rozmowy z naszymi zielonymi radnymi. Poruszamy tematy takie jak emerytury, służba zdrowia, aborcja, sprawiedliwość społeczna, pielęgniarki, kobiety w związkach zawodowych - i wiele innych. Zapraszamy do lektury!


Konstytucja RP z 1997 roku daje wszystkim obywatelkom i obywatelom kraju prawo do ochrony zdrowia. W praktyce jednak z wdrażaniem tego prawa bywa różnie.


Dzisiaj Marszałek Sejmu poinformował nas o tym, że zatwierdził projekt naszej ustawy. Teraz nasz Komitet ma już osobowość prawną. Zaczynamy kampanię!


We wtorek 18 kwietnia złożylismy do Marszałka Sejmu poprawiony projekt ustawy o refundacji leków antykoncepcyjnych. Zgodnie z sugestiami zawartymi w piśmie Marszałka zmieniona została nazwa ustawy, co skutkuje zmianą nazwy komitetu, oraz rozszerzyliśmy uzasadnienie w części dotyczącej finansowania ustawy. Poprawki byly konsultowane z Adamem Bodnarem, prawnikiem z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.


7 kwietnia, w Światowy Dzień Zdrowia Kobiet Zieloni 2004 mieli zacząc zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o refundacji leków antykoncepcyjnych.


W pierwszy dzień wiosny złożono u Marszałka Sejmu dokumenty wymagane do zarejestrowania Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Zielonych na rzecz Ustawy o Refundacji Leków Antykoncepcyjnych. Do wniosku załączonych zostało ponad 1100 podpisów zebranych m.in. w Warszawie, Krakowie i Olsztynie.


Refundowane leki antykoncepcyjne - to inicjatywa ustawodawcza partii Zieloni 2004, którą dziś zaprezentowano w Olsztynie. Jak mówią Zieloni to projekt, który cieszy się dużym poparciem społecznym. W stolicy Warmii i Mazur również nie brakuje osób, które czekają na tańsze leki. Leki antykoncepcyjne do najtańszych nie należą, ich średnia cena za opakowanie wynosi trzydzieści złotych. Jeśli mowa jest o najnowszych lekach, to cena może osiągać 70 zł. Lekarze często wypisują pacjentkom leki na 6 m-cy, wtedy cena jest już bardzo duża.
Strona 1 z 2 1 2 >
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,505,830 Unikalnych wizyt