ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/03/22
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Agnieszka Grzybek - RSS

Agnieszka Grzybek

e-mail
Strona www
ZOBACZ PROFIL

Notka bio:

Przewodnicząca Partii po raz drugi pełniąca tę funkcję, tym razem parytetowo z Radkiem Gawlikiem. Ekspertka od problematyki równego statusu kobiet i mężczyzn, od 1997 roku działa w polskim ruchu kobiecym.

+ Więcej


Należy do:

Kampanie / Tematy:

Agnieszka Grzybek w wywiadzie dla Krytyki Politycznej o Joannie Erbel, o samodzielnym starcie w wyborach samorządowych i do Parlamentu Europejskiego i o zimowych igrzyskach w Sochi.


Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Partii Zieloni, komentując sytuację na Ukrainie w audycji "Sterniczki", zaproponowała zielony plan Marshalla dla Ukrainy: "- Chodzi o to, by zainwestować środki i przekazać znaczącą pomoc ekonomiczną, ale uwarunkowaną większą demokratyzacją i wzmocnieniem rozwoju społeczeństwa obywatelskiego - wyjaśnia polityczka".


Walcząc z wiatrakami, powinien Pan powiedzieć tym Polakom 
„walczę z miejscami pracy, w których moglibyście znaleźć zatrudnienie" 
– piszą liderzy Partii Zielonych do Jarosława Kaczyńskiego.


Zieloni jednak nie chcą się sprzymierzyć ani z SLD, ani z Europą Plus. Agnieszka Grzybek, liderka Zielonych, przekonuje, że Sojusz podczas swoich rządów sprzeniewierzył się lewicowym postulatom. – Zlikwidował fundusz alimentacyjny, obciął pieniądze na bary mleczne, wprowadził eksmisje na bruk – wylicza. – A Europa Plus–Twój Ruch to w ogóle nie jest formacja lewicowa, tylko koalicja ugrupowań o bardzo różnych poglądach, z którymi nam nie jest po drodze.


Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni, odnieśli się w liście otwartym do Jarosława Kaczyńskiego do głównych tez programowych przedstawionych na ostatnim kongresie Prawa i Sprawiedliwości.


Ale zasilanie krajowej gospodarki dzięki wydobyciu gazu łupkowego będzie możliwe najwcześniej za 5 - 7 lat. O ile w ogóle. Jak przekonuje Agnieszka Grzybek, przewodnicząca partii "Zieloni", ci, którzy wierzą w to, że dzięki wydobyciu gazu łupkowego staniemy się drugim Eldorado i gazową potęgą na skalę światową, padli ofiarą manipulacji ze strony rządzących. - Opublikowany na początku tego roku raport NIK, dotyczący poszukiwania, wydobywania i zagospodarowania gazu łupkowego, jasno wskazuje, że Eldorado tu nie będzie - przyznaje ekspertka. - Rozmawialiśmy także z polskimi geologami, których zdaniem złoża tego surowca w Polsce mocno przeszacowano.


Do jutra trwają internetowe prawybory kandydata lub kandydatki Zielonych na szefa lub szefową Komisji Europejskiej. Agnieszka Grzybek, przewodnicząca Zielonych, wyjaśnia dlaczego Zieloni wyłaniają w powszechnym internetowym głosowaniu kandydatów i kandydatki Zielonych na stanowisko przewodniczącego lub przewodniczącej Komisji Europejskiej.


Partia Zieloni zaapelowała w liście otwartym do Pana Premiera Donalda Tuska i minister Elżbiety Bieńkowskiej o radykalną zmianę polskiej polityki transportowej. Zdaniem Zielonych musi ona zapewniać długofalową wizję rozwoju zrównoważonego transportu, zwłaszcza kolejowego i miejskiego. Szansę na rozwój zapewnią środki unijne przewidziane na lata 2014-2020, pod warunkiem, że polski rząd będzie potrafił z tej okazji skorzystać.


Brak rzetelnego nadzoru ze strony państwa, lekceważenie przepisów o ochronie środowiska, ignorowanie ryzyka korupcji, przymykanie oczu na nieprzestrzeganie przez firmy wydobywcze warunków koncesji, nonszalancki stosunek do próbek geologicznych – to tylko niektóre z wniosków z kontroli NIK nad poszukiwaniem, wydobywaniem i zagospodarowaniem gazu ze złóż łupkowych. Zdaniem Partii Zieloni obarczenie ministerstwa środowiska odpowiedzialnością za poszukiwanie i wydobycie gazu łupkowego prowadzi do konflikt interesów – ministerstwo jest rozliczane nie z ochrony środowiska, ale z doprowadzenia do jak najszybszego wydobycia gazu łupkowego, nawet kosztem środowiska.


- Ten wyrok jest kluczowy dla wszystkich walczących z dużymi firmami naruszającymi prawa człowieka. Jest przywróceniem właściwych proporcji pomiędzy interesem firm a interesem społecznym. Pokazuje, że mimo dysproporcji sił i środków można wygrać, upominając się o ten drugi - komentuje wyrok Agnieszka Grzybek z Zielonych.


Agnieszka Grzybek mówiła w "Sterniczkach", że trwa "nagonka i brutalny atak" na gender. - To nasiliło się w momencie, gdy zaczęto mówić o przypadkach pedofilii w Kościele katolickim. Te ataki nasiliły się zwłaszcza wtedy, gdy arcybiskupowi Michalikowi przydarzył się taki lapsus językowy, jak to dzieci lgną same z siebie do księdza i że winę za pedofilię w Kościele ponoszą rozwodzący się rodzice. To jest bardzo charakterystyczne, że wtedy zaczęły się ataki na politykę równouprawnienia. Kościół w bardzo rozpaczliwy sposób próbuje odwrócić uwagę od problemu pedofilii - zaznaczyła współprzewodnicząca Zielonych


W TOK FM Agnieszka Grzybek z partii Zieloni o tym, dlaczego tak mało jest kobiet w polityce.


Warszawscy Zieloni zorganizowali happening przed komendą stołeczną policji pt. "Biedni podatnicy patrzą na policjantów" w związku z wczorajszym zatrzymaniem dwóch studentów reklamujących audycję kabaretową "Biedni strażacy patrzą na tęczę". Jednocześnie zwrócili się do pełnomocnika komendanta stołecznego policji ds. ochrony praw człowieka o zbadanie, czy policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień i czy nie naruszyli praw człowieka zatrzymanych osób. Pismo w tej sprawie otrzymała także prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich.


W całej Europie w organizacjach kobiecych toczy się debata, czy legalizować prostytucję, czy jej zabronić; prohibicja może nie rozwiązać problemu, zaś legalizacja - spowodować rozkwit szarej strefy usług seksualnych - uważa Agnieszka Grzybek z Partii Zieloni.


- Technologia szczelinowania hydraulicznego dla wydobycia gazu łupkowego jest naszym zdaniem niebezpieczna dla ludzi i środowiska. Do rozszczelniania łupków używa się substancji chemicznych i część z nich jest szkodliwa dla zdrowia, co potwierdziły raporty wydobycia gazu łupkowego ze Stanów Zjednoczonych. Wskazujemy także, że do jednego odwiertu technologią szczelinowania hydraulicznego potrzeba ogromnych ilości wody, a Polska nie posiada tak dużych zasobów wodnych – wyjaśniała w PR24 Agnieszka Grzybek, przewodnicząca partii Zieloni.
Strona 1 z 18 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,381,901 Unikalnych wizyt