ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Nasi Ludzie « Adrian Kołodziejczyk

Adrian Kołodziejczyk

Adrian Kołodziejczyk

e-mail: adikolo@poczta.fm

telefon: 503-944-845

komunikator gg: 6606324

Strona www: www.goldenline.pl/adrian-kolodziejczyk

Status: Członek

Zobacz artykuły: Adrian Kołodziejczyk - RSS

Należy do: koło krakowskie

Kampanianie / Tematy: Jedz LepiejKonsumenciPolityka rozwojowaPrzyrodaZdrowieNotka bio:Adrian Kołodziejczyk. Ma 36 lat. Urodził się i mieszka w Sosnowcu. Polityk społeczny, animator kultury, aktywista ekologiczny. Studiował Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 10 lat z pasją zajmuje się organizacją imprez wszelakich. Zorganizował min. koncert Southampton Youth Orchestra, pomagał w tworzeniu Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Reżyserskich "Interpretacje", Benefisu Kazimierza Kutza, oraz wielu innych znaczących wydarzeń artystycznych na Śląsku.

Przez pewien czas związał się z branżą medyczną, gdzie organizował min. seminaria dla lekarzy i farmaceutów. Pasja artystyczna wzięła jednak górę i ponownie powrócił na łono sztuki. Jako freelancer został kuratorem wystaw, a także współtworzył liczne projekty kulturalne w Katowickiej Galerii "Szyb Wilson" był min. inicjatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Naiwnej "Nikisz-For" w Katowicach.

Obecnie zawodowo pracuje w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży z rodzin ubogich i zagrożonych marginalizacją społeczną.

Z partią Zieloni 2004 rozpoczął przygodę w 2005 r. gdzie przez dwa lata był Członkiem Krajowego Sądu Koleżeńskiego, a w kole pełnił funkcje rzecznika prasowego. Szczególnie w swej działalności zainteresowany jest kwestiami ekologii. Działa min. w Górnośląskim Towarzystwie Przyrodniczym, gdzie zasiada w komisji rewizyjnej. Jest jednym z koordynatorów Koalicji Polska Wolna od GMO.
Ponadto w politycznej aktywności priorytetem jest dla niego budowa społeczeństwa obywatelskiego i prawa człowieka.

Swój talent animatorski i organizacyjny z sukcesami przekłada na grunt społeczny. W 2005 i 2007 był szefem kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu w regionie, oraz wspomagał kampanie wyborczą późniejszego Irlandzkiego ministra środowiska Johna Gormleya. Startował także do Parlamentu Europejskiego z list Centrolewicy, oraz rady miasta Sosnowca z niezależnego Komitetu Rozwoju Sosnowca. Obecnie kandydat do Sejmiku województwa Śląskiego z listy SLD z okręgu Sosnowiec, Jaworzno, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Powiat Zawierciański.

Organizuje liczne akcje społeczne - brał udział w protestach nad Rospudą, inicjował wystąpienia młodzieży przeciwko ministrowi edukacji R. Giertychowi. Jako publicysta amator współorganizował akcje przeciwko upolitycznianiu mediów, brutalności policji wobec kibiców, oraz inne poświęcone prawom człowieka i ekologii.
Brał udział w tworzeniu min. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Reżyserskich "Interpretacje", "Wielkiego Pikniku Dzieci Miasta Katowic"; oraz wielu innych znaczących wydarzeń artystycznych na Śląsku. Koordynator w Koalicji STOP GMO.

Z wyznania buddysta, działa na rzecz obrony praw człowieka w Tybecie, oraz mniejszości religijnych, współtworząc akcje charytatywne i dyskusje poświęcone dialogowi międzyreligijnemu jak: "Ku cywilizacji miłości i mądrości" na UW, czy "Dni Tybetu" na UŚ. Pasjonat dalekiego wschodu.
Prywatnie zapalony żeglarz. Po przejściu na jeziorze Śniardwy "białego szkwału" pozwala sobie czasem "sikać pod wiatr".


Zainteresowania i fascynacje: dobre wino, mądre kobiety, dziki śpiew, oraz długie spacery z nierozłącznym psiakiem.3 ostatnie artykuły powiązane z Adrian Kołodziejczyk:
Adrian Kołodziejczyk w portalach społecznościowych:profil ostatnio edytowany dnia: 20-08-2011, 11:56

Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,420 Unikalnych wizyt