ENGLISH
Home O nas Kontakt Prawo Linki Galeria Publicystyka Historia Pobierz Rss KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI 2018/05/23
Partia Zielonych 2004
wesprzyj naszaangażuj się
MENU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoAby założyć konto, wypełnij e-deklarację członka/członkini lub sympatyka/sympatyczki.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Home « Nasi Ludzie « Adam Ostolski - RSS
Idea solidarnej Europy to w moim odczuciu szansa na wyjście poza jałowy spór, czy ma być "więcej" czy "mniej" Europy. Musimy sobie przede wszystkim powiedzieć, jaka ta Europa ma być - Adam Ostolski w rozmowie z Magdą Dropek.


"Wejście do strefy euro oznacza wystawianie nas na ryzyko braku solidarności, o czym przekonali się mieszkańcy Grecji, Hiszpanii i Portugalii. Europa potrzebuje przede wszystkim dużego solidarnego budżetu, który będzie w stanie udźwignąć europejskie marzenie. Dziś cały budżet UE to jeden procent unijnego PKB. Będziemy dążyć, by budżet ten zwiększać stopniowo i konsekwentnie" - zapowiedział Adam Ostolski.


Walcząc z wiatrakami, powinien Pan powiedzieć tym Polakom 
„walczę z miejscami pracy, w których moglibyście znaleźć zatrudnienie" 
– piszą liderzy Partii Zielonych do Jarosława Kaczyńskiego.


Agnieszka Grzybek i Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni, odnieśli się w liście otwartym do Jarosława Kaczyńskiego do głównych tez programowych przedstawionych na ostatnim kongresie Prawa i Sprawiedliwości.


Erbel może liczyć na poparcie Zielonych. Jeszcze przed referendum Adam Ostolski, jeden z liderów formacji, mówił: "Za idealną kandydatkę na prezydentkę Warszawy uważam Joannę Erbel. Ma bardzo wysokie kompetencje, ma zdolność łączenia różnych środowisk. Od podszewki zna nie tylko Warszawę, lecz także kilka innych miast w Polsce i w Europie. (...) Będę ją gorąco namawiał do kandydowania". Sama Erbel nie chce składać twardych deklaracji, przynajmniej przez najbliższe tygodnie.


Partia Zieloni zaapelowała w liście otwartym do Pana Premiera Donalda Tuska i minister Elżbiety Bieńkowskiej o radykalną zmianę polskiej polityki transportowej. Zdaniem Zielonych musi ona zapewniać długofalową wizję rozwoju zrównoważonego transportu, zwłaszcza kolejowego i miejskiego. Szansę na rozwój zapewnią środki unijne przewidziane na lata 2014-2020, pod warunkiem, że polski rząd będzie potrafił z tej okazji skorzystać.


Brak rzetelnego nadzoru ze strony państwa, lekceważenie przepisów o ochronie środowiska, ignorowanie ryzyka korupcji, przymykanie oczu na nieprzestrzeganie przez firmy wydobywcze warunków koncesji, nonszalancki stosunek do próbek geologicznych – to tylko niektóre z wniosków z kontroli NIK nad poszukiwaniem, wydobywaniem i zagospodarowaniem gazu ze złóż łupkowych. Zdaniem Partii Zieloni obarczenie ministerstwa środowiska odpowiedzialnością za poszukiwanie i wydobycie gazu łupkowego prowadzi do konflikt interesów – ministerstwo jest rozliczane nie z ochrony środowiska, ale z doprowadzenia do jak najszybszego wydobycia gazu łupkowego, nawet kosztem środowiska.


- Zieloni od dawna blisko współpracują z Piotrem Ikonowiczem i także na powstanie Ruchu Sprawiedliwości Społecznej patrzę z nadzieją - tłumaczy swoją obecność na spotkaniu Adam Ostolski, przewodniczący Zielonych. - Potrzebujemy dziś takich inicjatyw, które będą wyciągać ludzi z prywatności i przywracać wiarę, że zaangażowanie w sprawy publiczne ma sens.


W ciągu kilkunastu miesięcy w Polsce i w Europie rozdzielona zostanie władza na wszystkich szczeblach. Czeka nas więcej socjaldemokracji w Unii, batalia o inwigilację elektroniczną i nowy system sądownictwa z udziałem przedstawicieli korporacji. Nadchodzący rok polityczny zapowiada się bardzo emocjonująco, a to dopiero początek. - pisze Adam Ostolski, przewodniczący Zielonych.


Adam Ostolski przewodniczący Partii Zieloni jest jeszcze bardziej krytyczny . - Jestem zdruzgotany wynikiem tego szczytu. Negocjacje klimatyczne coraz bardziej przypominają paradoks o Achillesie, który nie może dogonić żółwia. Dyplomaci z całego świata zjechali się do Warszawy, żeby w końcu umówić się, że będą dalej ze sobą rozmawiać. Nie potrzebujemy dalszych rozmów , tylko konkretnych zobowiązań! Ludzie w takich krajach jak Filipiny już dziś płacą za opieszałość rządów swoim życiem - kwituje.


Rząd Donalda Tuska z perfidią sabotuje rozwój zielonej energii w Polsce i forsuje inwestycje, które będą pogłębiać nasze uzależnienie od węgla. Niestety, za to krótkowzroczne myślenie rachunek będzie musiało zapłacić całe społeczeństwo - tłumaczy Adam Ostolski z Partii Zieloni.


Zielony Okrągły stół W niedzielę do rozmów o ochronie klimatu zasiedli Zieloni i przedstawiciele związków zawodowych. To, że musimy prowadzić politykę klimatyczną i dostosować naszą energetykę do wyzwań XXI wieku nie ulega wątpliwości. Pytanie jak to zrobić, aby nie odbiło się to negatywnie na świecie pracy i polityce społecznej - mówi Adam Ostolski, przewodniczący Partii Zieloni.


,,Sweet focie'' pod swastyką. O tym, jak zachowujemy się w miejscach pamięci mówi Adam Ostolski z Partii Zieloni. Rozmawiała Agata Kowalewska.


7 listopada 1918 r. zostaje utworzony Tymczasowy Rząd Ludowy. Na jego czele stanął Ignacy Daszyński. O realizacji idei równości przez rząd Daszyńskiego i książce "Duch równości" Richarda Wilkinsona i Kate Pickett rozmawiają: Adam Ostolski (Partia Zielonych) Weronika Śmigielska (Krytyka Polityczna - Klub w Krakowie) Krzysztof Wołodźko (pismo Nowy Obywatel) Dariusz Szczotkowski (Federacja Młodych Socjaldemokratów) Prowadzenie: Agata Czarnacka (Lewica24.pl)


Adam Ostolski (Partia Zielonych) uważa, że kolejne ekipy rządzące zapominają, iż ich zadaniem jest nie kreowanie bezdomności, a jej zapobieganie. – Działalność Piotra Ikonowicza pokazuje na czym polega solidarność w dzisiejszych czasach, w których koszty kryzysu przerzuca się na najbiedniejszych – dodawał. Ostolski wezwał też do żądania prawa łaski nie tylko dla Ikonowicza, ale również dla tych wszystkich, którym on pomagał.
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Siedziba biura krajowego Partii Zieloni:
ul. Marszałkowska 1 lok. 160
00-624 Warszawa
e-mail: biuro@zieloni2004.pl

www.partiazielonych.pl | www.zieloni2004.pl
15,647,062 Unikalnych wizyt